Windows movie maker nie chce sie instalować/

Na poniedziałek potrzebuje prezentacji z 2 przedmiotów. WIndows movie maker gdzieś przenosiłem żeby miejsce zwolnić. Ale teraz go tam nie ma (jakby został usuniety) wiec sciagnąłem inny alke jest w jakimś dziwnym Jezyku (pewnie Jakiś Azjatycki) i sie zacina bardzo. Proszę o pomoc

http://epliki.info/multimedia/tworzenie-i-edycja-filmow/windows-movie-maker tutaj pobrałem Polską wersje ale mi takie coś wylatuje (komunikat)

lngt1k.jpg

Powiedzcie mi krok po kroku co zrobić

Hej,

Wyskakuje taki komunikat, bo program Windows Movie Maker jest udostępniany wyłącznie jako integralna część dodatku Service Pack 2 (SP2) dla systemu Windows XP. Tak naprawdę pobrałeś SP2 i próbujesz zainstalować go w systemie, w którym zainstalowany jest SP3 - czyli od razu proces skazany jest na niepowodzenie. Trudno będzie więc ponownie zainstalować program. Bardziej skupiłbym się na rozwiązaniach alternatywnych w stylu VirtualDub bądź Avidemux.

Przerzucanie 10 MB (bo tyle mniej więcej zajmuje folder Movie Maker’a) w celu oszczędności miejsca? :o

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jak Windows przeinstaluje?

Tak. Chciałem miejsce zwolnić i ogólnie cały folder z tego tpyu programymi przeniosłem (900MB było)

Van_Helsing ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Hej,

Tak, jak przeinstalujesz Windows’a - nawet jak zrobisz instalację nakładkową - to Windows Movie Maker będzie dostępny. :slight_smile:

Tak się nie robi, bo to najszybsza droga do zniszczenia systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Miejsce było mi raptownie potrzebne

a jak mogę “zainstalować z płytki Movie maker” bez instalacji systemu?

Hej,

To wypadałoby po prostu powiększyć partycję systemową, a nie usuwać z niej katalogi - jakby nie było - systemowe. :slight_smile:

Raczej nie możesz. Ewentualnie możesz zobaczyć, czy na płytce z Windowsem nie ma katalogu Movie Maker. Jeśli takowy znajdziesz, przenieś jego zawartość do katalogu C:\Program Files\Movie Maker. Ale nie daję gwarancji, że to zadziała.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zainstalowałem Windows tyle że spartaczyłem sprawe i zainstalowałem nie usuwając starego w tym w nowym nie dizała praktycznie internet i jest nowy na Dysku D a stary na C… ogólnie nie wiem co zrobić na D mam 200GB ważnych plików a na E nie przeniosę bo tam zapchane a dysku zewnętrznym tylko 70GB miejsca zostało… ogólnie to nie powiniem brać sie za coś na czym sie nie znam…

Hej,

Wszystko da się załatwić. Po kolei:

:arrow: Jak robisz instalację nakładkową, to wybierasz w kreatorze partycję, na której jest już system i na pytanie kreatora, czy sformatować partycję zaznaczasz, że ma zostawić istniejący system plików. Dalej jedziesz już zgodnie z poleceniami.

:arrow: Jeśli już zainstalowałeś dwa systemy i jednego chcesz się pozbyć, to sprawa jest dość prosta. Ładujesz system, który chcesz zostawić i z jego poziomu usuwasz pliki drugiego systemu z odpowiedniej partycji. W tym wypadku z partycji D. Usuwasz katalogi Documents And Settings, Program Files oraz Windows i pliki pagefile.sys czy hiberfile.sys. Następnie w menu Start klikasz Uruchom, wpisujesz polecenie msconfig.exe i w zakładce rozruch usuwasz wpis dotyczący startu tamtego drugiego systemu. Po restarcie wszystko wraca do stanu sprzed instalacji dodatkowego systemu. :slight_smile:

Dlaczego? Czasami uczenie się metodą prób i błędów jest najlepszą z nauk. :slight_smile: Wiem po sobie. :smiley:

Pozdrawiam,

Dimatheus

A czy jak tak zrobie (usunę drugi Windows) to nie usuną mi sie pliki na dysku na którym jest? (Bo tak słyszałęm)

Hej,

Jeśli zrobisz tak, jak pisałem, to oczywiście, że nie. Pliki są usuwane, gdy partycja jest formatowana, a ja tutaj o tym nie pisałem. Po prostu ręcznie usuwamy pliki i foldery Windowsa z poziomu pierwszego z systemów. Usuwamy wpisy w bootloader’ze i tyle. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus