Windows movie maker nie chce sie instalować/


(Van_Helsing) #1

Na poniedziałek potrzebuje prezentacji z 2 przedmiotów. WIndows movie maker gdzieś przenosiłem żeby miejsce zwolnić. Ale teraz go tam nie ma (jakby został usuniety) wiec sciagnąłem inny alke jest w jakimś dziwnym Jezyku (pewnie Jakiś Azjatycki) i sie zacina bardzo. Proszę o pomoc

http://epliki.info/multimedia/tworzenie-i-edycja-filmow/windows-movie-maker tutaj pobrałem Polską wersje ale mi takie coś wylatuje (komunikat)

lngt1k.jpg

Powiedzcie mi krok po kroku co zrobić


(Dimatheus) #2

Hej,

Wyskakuje taki komunikat, bo program Windows Movie Maker jest udostępniany wyłącznie jako integralna część dodatku Service Pack 2 (SP2) dla systemu Windows XP. Tak naprawdę pobrałeś SP2 i próbujesz zainstalować go w systemie, w którym zainstalowany jest SP3 - czyli od razu proces skazany jest na niepowodzenie. Trudno będzie więc ponownie zainstalować program. Bardziej skupiłbym się na rozwiązaniach alternatywnych w stylu VirtualDub bądź Avidemux.

Przerzucanie 10 MB (bo tyle mniej więcej zajmuje folder Movie Maker'a) w celu oszczędności miejsca? :o

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Van_Helsing) #3

A jak Windows przeinstaluje?

Tak. Chciałem miejsce zwolnić i ogólnie cały folder z tego tpyu programymi przeniosłem (900MB było)


(Agatonster) #4

Van_Helsing ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Dimatheus) #5

Hej,

Tak, jak przeinstalujesz Windows'a - nawet jak zrobisz instalację nakładkową - to Windows Movie Maker będzie dostępny. :slight_smile:

Tak się nie robi, bo to najszybsza droga do zniszczenia systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Van_Helsing) #6

Miejsce było mi raptownie potrzebne

a jak mogę "zainstalować z płytki Movie maker" bez instalacji systemu?


(Dimatheus) #7

Hej,

To wypadałoby po prostu powiększyć partycję systemową, a nie usuwać z niej katalogi - jakby nie było - systemowe. :slight_smile:

Raczej nie możesz. Ewentualnie możesz zobaczyć, czy na płytce z Windowsem nie ma katalogu Movie Maker. Jeśli takowy znajdziesz, przenieś jego zawartość do katalogu C:\Program Files\Movie Maker. Ale nie daję gwarancji, że to zadziała.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Van_Helsing) #8

Zainstalowałem Windows tyle że spartaczyłem sprawe i zainstalowałem nie usuwając starego w tym w nowym nie dizała praktycznie internet i jest nowy na Dysku D a stary na C... ogólnie nie wiem co zrobić na D mam 200GB ważnych plików a na E nie przeniosę bo tam zapchane a dysku zewnętrznym tylko 70GB miejsca zostało.. ogólnie to nie powiniem brać sie za coś na czym sie nie znam...


(Dimatheus) #9

Hej,

Wszystko da się załatwić. Po kolei:

:arrow: Jak robisz instalację nakładkową, to wybierasz w kreatorze partycję, na której jest już system i na pytanie kreatora, czy sformatować partycję zaznaczasz, że ma zostawić istniejący system plików. Dalej jedziesz już zgodnie z poleceniami.

:arrow: Jeśli już zainstalowałeś dwa systemy i jednego chcesz się pozbyć, to sprawa jest dość prosta. Ładujesz system, który chcesz zostawić i z jego poziomu usuwasz pliki drugiego systemu z odpowiedniej partycji. W tym wypadku z partycji D. Usuwasz katalogi Documents And Settings, Program Files oraz Windows i pliki pagefile.sys czy hiberfile.sys. Następnie w menu Start klikasz Uruchom, wpisujesz polecenie msconfig.exe i w zakładce rozruch usuwasz wpis dotyczący startu tamtego drugiego systemu. Po restarcie wszystko wraca do stanu sprzed instalacji dodatkowego systemu. :slight_smile:

Dlaczego? Czasami uczenie się metodą prób i błędów jest najlepszą z nauk. :slight_smile: Wiem po sobie. :smiley:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Van_Helsing) #10

A czy jak tak zrobie (usunę drugi Windows) to nie usuną mi sie pliki na dysku na którym jest? (Bo tak słyszałęm)


(Dimatheus) #11

Hej,

Jeśli zrobisz tak, jak pisałem, to oczywiście, że nie. Pliki są usuwane, gdy partycja jest formatowana, a ja tutaj o tym nie pisałem. Po prostu ręcznie usuwamy pliki i foldery Windowsa z poziomu pierwszego z systemów. Usuwamy wpisy w bootloader'ze i tyle. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus