Windows Movie Maker nie importuje pliku

(abdulabdul) #1

Witam. Czy ktoś może wie dlaczego WMM nie chce importować filmu? Film ten miałem początkowo w formacie MTS (którego WMM nie obsługuje) lecz zmieniłem na avi i wciąż to samo... Bardzo proszę o pomoc.

(scripter1) #2

Jak zmieniłeś? Zmieniłeś mu rozszerzenie czy przekonwertowałeś?

WMM obsługuje tylko pliki o odpowiednim kodowaniu (jakie dokładnie formaty i kodowania audio oraz video obsługuje poszukaj w sieci) więc jeśli przekonwertowałeś plik jakimś konwerterem to najwyraźniej albo użyte kodowanie audio/video nie jest obsługiwane albo parametry (np. rozdzielczość) są spoza zakresu obsługiwanych przez program a sama zmiana rozszerzenia pliku to oczywiście nic nie da.

Ogólnie WMM nie jest najlepszym edytorem ze względu właśnie na obsługę małej ilości formatów.

(abdulabdul) #3

Zmieniłem tylko rozszerzenie... A mógłbyś polecić mi jakiś dobry konwerter? Czy odpowiednim jest Format Factory ?

(scripter1) #4

Format Factory powinien ci wystarczyć.

Ale z bardzo dużymi plikami (wielkość rzędu GB) może mieć problem, kiedyś potrzebowałem wyciąć fragmenty z nagrania koncertu w pliku wielkości 8GB i jedyny konwerter który sobie z tym poradził to był ALLConverter PRO (inne wywalały błąd albo od razu albo co gorsza po ok godzinie konwersji).

(abdulabdul) #5

Ok. Przekonwertowałem za pomocą ALLConverter PRO, tylko że jest jeden problem. Otóż nie ma głosu... Co może być tego przyczyną ?

(lordjahu) #6

Brak kodeku podczas konwertowania :slight_smile: