Windows na dysku USB

Cześć! Chwilowo miałem postawiony obok Windows 8. Boot Camp nie pozwalał mi jednak przydzielić mu więcej niż 45GB (mam dysk 128GB). Teoretycznie jest to wystarczająca ilość miejsca, jednak kiedy zacząłem instalować narzędzia developerskie - zaczynało go brakować.

Wtedy zaświeciła się żarówa i wpadłem na genialny w swej prostocie pomysł, żeby kupić dysk USB 3.0 i na nim postawić Winde. Chciałbym jednak otrzymać opinie na temat stabilności i szybkości takiego rozwiązania od osób, które mają lub też w przeszłości miały do czynienia z takim właśnie rozwiązaniem. Nie chcę po prostu wydawać niepotrzebnie pieniędzy, ale z drugiej strony coś zrobić muszę, gdyż potrzebuję dostępu do Visual Studio.

Czekam na Wasze sugestie.

Hej,

Jak dla mnie chybiony pomysł, bo ładowanie systemu z takiego dysku będzie trwać wiele dłużej nawet, gdy będzie to dysk USB 3.0.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za odpowiedź. Pozostanę w takim razie przy wewnętrznym, a ewentualnie spróbuję część aplikacji wyrzucić na zewnątrz.

Hej,

To jest już jakieś rozwiązanie - system będzie działał normalnie, ewentualne zwolnienia będą widoczne tylko w czasie startu programów zainstalowanych na dysku.

Pozdrawiam,

Dimatheus