Windows na partycji 20GB - jak skonfigurować

Cześć!

 

Wygrałem niedawno w internetowym konkursie dysk 20GB SSD. I co zaskakujące, go otrzymałem:). Mam plan taki, żeby mój 1TB HDD był do wszystkiego, a SSD tylko na sam system. Tylko potrzebuję porady jak skonfigurować system aby wszystkie lokalne pliki przerzucał na drugą partycję. Programy już poinstalowałem na D, przeniosłem tam też wszystkie biblioteki, ale to wciąż mało. Dużo aplikacji ma swoje biblioteki właśnie na C, a ja potrzebuję maksymalnie wszystko co się da przenieść na D.

 

Poradzicie jak to zrobić?

Przede wszystkim przenieś foldery użytkowników, plik wymiany (nie wiem czy hibernacji się da - mam wyłączony). Jaki właściwie system? :wink:

hibernacje trzeba wyłączyć a plik wymiany bym zostawił na SSD bo przeniesienie go na HDD spowolni system i to znacznie bym dostosował jego rozmiar na stałą wartość przykładowo 1024MB

w W7 panel sterowania -> system i zabezpieczenia -> system -> Zaawansowane ustawienia systemu -> zakładka zaawansowane -> przycisk Ustawienia ten pierwszy gdzie efekty wizualne -> zakładka Zaawansowane

tam jest pamięć wirtualna klikasz Zmień, dajesz rozmiar niestandardowy początkowa i końcową wartość ustawiasz na 1024 klikasz zastosuj, ok i reset systemu

zainstaluj CClener i ustaw czyszczenie przy starcie systemu żeby ci pliki tymczasowe nie zajmowały miejsca ustaw też czyszczenie raportów systemowych

A aktualizacje? Da się je przenieść na inną partycję?

aktualizacja nie zajmuje miejsca po aktualizacji można czyścić kopie zapasowe tworzone przez system

W jaki sposób to się robi? I jak przenieść jeszcze biblioteki poszczególnych programów (np. w katalogu ProgramData)?

 

Mam Windows 8.1 jeszcze przed aktualizacją Update 1.

Zrób to wszystko co było napisane do tej pory i poszukaj w Google jak wyłączyć hibernacje i skasować plik hiberfile.sys

Przeniesienie tych katalogów jest bez sensu z nich cały czas korzysta system jak przeniesiemy je na HDD to SSD będzie musiał czekać równie dobrze możesz zainstalować cały system na HDD.