Windows nie BOOTuje po zmianie płyty głównej

Witajcie! Mam problem z BOOTowaniem systemu po zmianie procesora i płyty głównej. Po uruchomieniu komputera miałem na dole napis “failed to load operating system”, Próbowałem instalować na nowo Windows z pendrive i normalnie wczytuje instalację, instaluje na dysku ale gdy ponownie sie uruchamia aby dokończyć instalację znowu dzieje się to samo, nie wczytuje Windowsa (Failed to load operating system). Ustawiałem coś w BIOSie ale nie pomogło (chyba najgorszy BIOS z jakim miałem doczynienia). Na wcześniejszym sprzęcie było OK. Już od kilku godzin męcze się z próbą uruchomienia Windowsa i nic. Próbowałem każde wejście SATA, odłączyłem inne stacje dysków, zmieniłem kabel SATA na nowy i nic. Konkretnie chcę uruchomić Windows XP Proffesional. Dlaczego BOOTuje z USB a z dysku nie? , jest dobrze podłączony.

LOL

W żadnym wypadku nie zrozumiem instalacji WinXP na takim sprzęcie. Tylko marnujesz jego potencjał. 

Po drugie jeżeli dobrze pamiętam to WinXP nie posiada sterowników do dysków SATA. Możesz spróbować użyć poniższej metody. 

 

W BIOSie zmień ustawienia SATA dysku z AHCI na IDE.

Zacznijmy od tego, że Windows XP już wyszedł z użycia, a twój komputer się marnuje. Nie rozumiem też twojej zmiany skoro na płycie AMD włożyłbyś mocniejszy procek od tego Q8200 i mniej by cię to wykosztowało, bo i tak kupiłeś starą podstawkę 775. Zmieniając też płytę straciłeś licencję na system i zrobiłeś format? Bo nie można od tak zmienić płyty i procka bez reinstalacji.

Muszę zainstalować akurat Windows XP który jest już stary ponieważ tylko na nim mogę naprawić jeden z moich podsprzętów, (kartę grafiki już udało mi się naprawić na XP na 7 niestety nie wychodziło) nie kupowałem procesora AMD ponieważ miałem już kilka procesorów tej firmy i byłem z nich niezadowolony. A płytę i quada kupiłem za 100zł, więc dużo za to nie zapłaciłem. Co do zmiany opcji SATA to przeszukałem cały BIOS ale nic nie znalazłem.

Może płyta uszkodzona?, a konkretnie porty sata?

 

Zrób reset biosu baterią:

 

 

Dysk podepnij do gniazda sata 0 lub 1 i start i musi.

 

Podepnij np: napęd DVD do sata i sprawdź, czy bios go widzi, to samo dysk musi widzieć.

 

Prosta i nieskomplikowana płyta główna. Instrukcja/manual i start.

Próbowałem już podpinać do każdego wejścia SATA i wyjmować baterię na 20 min. W BIOSie wykrywał dysk i napędy. Problem rozwiązałem odłączając pendrive na starcie komputera i podłączając gdy po resecie miała się kontynułować instalacja. Nie myślałem że to mogło zrobić jakiś problem ale jednak.