Windows nie botuje, linux już tak


(Wojak1942) #1

Witam. Najpierw przedstawię jak wygląda sytuacja, a wiec: na dysku mam zainstalowany system Mandriva. Płyty z systemami Ubuntu i Mandriva normalnie botują podczas startu. Chcę zainstalować Windowsa na miejscu Linuxa, niestety płyta wcale nie botuje podczas startu. Podczas startu od razu przechodzi do GRUB-a. Sprawdzałem już 2 płyty z windowsem i ciągle to samo. Komputer mam od 5 lat i nigdy nie było problemów.

Co zrobić żeby wszystko działało. Reset ustawień BIOS-u nic nie dał. CD oczywiście botuje się jako pierwsze. Pozdrawiam.


(Marwal1111) #2

A ma kolega oryginalnego Windowsa ?


(Wojak1942) #3

Tak.


(Marwal1111) #4

Przypomnę tylko w razie jakby kolega nie miał, że posiadanie nielegalnych kopii własności intelektualnej w tym wypadku Windowsa jest nie legalne i niezgodne z prawem. Myślę że to jest przyczyna problemów.


(Wojak1942) #5

Napisałem że system jest oryginalny. Zresztą nawet jeśli to i tak nie powinno być problemu z bootowaniem.


(adam9870) #6

A to jest bootowalna płyta?

http://www.tweaks.pl/czytaj,bootowalne_ … e,150.html

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/bootcd/strona6.php

Co do instalacji XP na miejsce Linuksa to podpowiem chyba tylko, że właściwą metodą może być usunięcie - z poziomu instalatora Windows XP, etap wyboru dysków - partycji z Linuksem i utworzenie nowych. Dobra zabawa, zwłaszcza jeżeli nie masz nic ważnego na dysku. Może istnieją mniej inwazyjne metody.

W przypadku gdybyś chciał zostawić Linuksa i zainstalować dodatkowo Windows XP (żeby były dwa systemy na dysku i mieć możliwość wyboru podczas uruchamiania komputera), to po instalacji Windows trzeba by przywrócić GRUBa: http://www.ubucentrum.net/2008/12/przyw … buntu.html bo uruchamiałby się tylko XP.

Dodane 24 marca 2012 12:29:08

Zobacz tę instrukcję: http://www.searchengines.pl/Tworzenie-b … 19204.html, trafiłem przypadkiem za dziwna-sprawa-t64696-45.html