Windows nie chce sie poprawnie zainstalować

Witam mam taki problem otóż jak biorę naprawę systemu windows XP przez biosa to podczas instalacji wyskakują komunikaty iż brakuje plików do skopiowania. Płytka jest napewno dobra bo wcześniej instalowałem z niej i nie było problemów, może wiecie czemu tak się dzieje?

Być może różne są wersje systemów na płytce i w komputerze? Kwestia Service Packów.

Na komputerze wcześniej miałem service pack 2 a teraz mam 3 czyli jeśli znów zainstaluje 2 to naprawa powinna przebiec bez problemów ? (dodam tyle że w większości brakowało plików dotyczących internetu np. nie mam teraz na komputerze internet explorera i nie mogę udostępnić sieci w zakładce właściwości sieci>zaawansowane)

Jeśli na komputerze masz Service Pack 3, to płytka także musi posiadać Twoją wersję systemu zintegrowaną z Service Packiem 3. Inaczej naprawa przez nadpisanie się nie uda: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

Cytuję:" Jeśli instalowaliśmy Windows XP SP2, a następnie system został zaktualizowany do SP3 to instalacja powinna być wykonana przy użyciu płytki z Windows XP SP3."

wykonałem naprawę płytką z sp3, ale to nie pomogło dalej są błędy…

Ale błędy są podczas naprawy, czy w naprawionym już systemie?

błędy są podczas naprawy. Po prostu wywala komunikat “Instalator windows nie może skopiować pliku nazwa_pliku” i tych plików jest kilka takich których nie może skopiować, i to są pliki chyba w większości dotyczące internetu bo jak napisałem poniżej po tej “naprawie” gdy odpalam kompa nie mam internet explorera oraz nie mogę udostępnić sieci co jest chyba konsekwencją braku tych plików które nie chcą się skopiować.

Nie ma innej przyczyny, jak źle wykonana płytka CD. No chyba, że napęd (laser) jest niesprawny?

Jedna płytka może być źle wykonana ale ja instalowałem z 3 innych więc szansa że te 3 były źle wykonane jest mała. A laser to chyba jest w porządku bo normalnie odczytuje płyty itp. Czytałem troche że to może być wina ramu tylko nie wiem na ile jest to prawdą.

A popróbuj klikać kilkakrotnie ‘ponów próbę’, może pomóc.

Mimo wszystko spróbowałbym na innym kablu sygnałowym, a potem napędzie. RAM również możesz sprawdzić, ale poprzez montaż innego, bo programowe testery nie zawsze wykrywają problemy z pamięciami.