Windows nie chce się uśpić

Podłączyłem nie dawno nowy komputer. Zainstalowałem system Windows 7 Home Premium i zauważyłem, że komputer nie do końca się jakby usypia. Tzn. na poprzednim sprzęcie migała dioda power po uśpieniu, teraz tak jakby gaśnie tylko ekran a komputer pracuje dalej, tzn. wiatraki od grafiki i procka caly czas działają. Nie wiecie co może być przyczyną? Dodam że kiedy wcisnę jakiś klawisz na klawie żeby “obudzić” system to pokazuje mi od razu pulpit a nie jak powinien ekran logowania…

Pierwsze co przychodzi mi na myśl (niestety ze względu na wczesniejsze doświadczenia) to crack do windowsa ktory właśnie to powodował.

Jeśli windows oryginalny to tak: Przejdź do zaawansowanych ustawień zasilania i znajdź wszystkie opcje uśpienia jakie są i ustaw wedle upodobań. Dodatkowo niżej tam jest opcja Pozornego Uśpienia w związku z multimediami i spróbuj ją wyłączyć

Po zmieniałem ustawienia usypiania i odinstalowałem tego cracka i dalej nic. Mam wrażenie że kiedy usypiam, system odłącza mi tylko dysk a nie całą skrzynkę…

A ja bym zajrzał do BIOS’u i odnalazł opcję Suspend Mode lub coś podobnego i tam pogrzebał

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/ACPI

Może i głupie pytanie, ale możliwe, że masz włączoną hibernację podczas uśpienia. Jeśli nie masz dysku SSD to jest dobra rzecz, ponieważ komputer usypia się normalnie ale gdy prądu braknie, to wyjdzie z hibernacji.

Jednak przejscie w taki tryb uśpienia może trwać, w zależności od szybkości dysku i wielkości pamięci. Próbowałeś poczekać, co się stanie po np.3 minutach takiego “uśpienia”?

Sprawdź czy masz w głównych ustawieniach systemu właczony tryb uśpienia

 

 

Ps:Może jakiś plik lub program zablokował ci opcje uśpienia kompa 

Nie, nie mam hibernacji podczas uśpienia bo hibernacja działa prawidłowo. W głównych ustawieniach systemu, mógłbyś sprecyzować? Domyślam się że wrzodem na tyłku jest uśpienie hybrydowe, tylko ja nie mam opcji takiej w zaawansowanych ustawieniach planu zasilania w zakładce uśpij, więc nie mogę go wyłączyć.

Ja mam włączone uśpienie hybrydowe i jakoś system przechodzi w stan S3 czyli że podtrzymuje napięcie tylko w pamięci a wszystko inne nie działa i diodka miga.

Zaglądałeś do BIOS’u??

 

Jeśli chodzi o wyłączenie uspienia hybrydowego to wygląda to tak

Otwierasz “Panel sterowania” i wchodzisz w “Opcję zasilania”

Klikasz na “Zmień ustawienia planu” obok aktywnego planu zasilania.

Klikasz na “Zmień Zaawansowane ustawienia zasilania”

Rozwijasz pozycję “Uśpienie”, a następnie “Zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego”

Zmieniasz ustawienia na “Wyłącz” i klikasz “Zastosuj” i “OK”

W Biosie te ustawienia S1-S3 mają znaczenie przy usypianiu? Nie wiedziałem więc nie przestawiałem ich ale sprawdzę. Nie mam fukncji “Zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego” w zakładce uśpienie.

 

11928450555_1ee37d0489_m.jpg
uspienie by jjablek, on Flickr

 

Edit.:

W Menadżerze urządzeń (w menu start wpisz devmgmt.msc  kliknij prawym i Uruchom jako administrator), rozwiń Klawiatury, kliknij prawym i Właściwości, Zarządzanie energią i zaznacz Zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera.

Ok, dzieki :wink:

ok chodzi o hybrydowe