Windows nie chce się zainstalować

Witam.

Podczas gdy instaluję windowsa to w pewnym momencie nie chce mi się zainstalować mam 2 dyski 1. 160gb 2. 80gb

ostatnio wyłączyli mi prąd i ten dysk 80gb gdzie był system był porozwalany i kupiłem właśnie 160gb i windows nie chce się zainstalować

mam do 1 taśmy (ATA) podłączone 2 dyski i do 2 taśmy 1 napęd o to screen w jakim momencie zatrzymuje mi się instalacja:

http://i.imgur.com/5P7YRnS.jpg

na białym pasku nie ma napisów (na samym dole).

Pozdrawiam.

Podłącz jeden dysk 160 GB i zainstaluj system (na końcu taśmy !!

P.S.Po instalacji systemu podepnij drugi dysk-zworki na Slave

po instalacji systemu na 160gb mam zostawić zworki na slave? i jako master to coś mam zmieniać czy tylko podłączyć koniec taśmy?

PS. na dysku 80 gb jest system (stary) i on mi się nie chce uruchomić bo pliki mi się porozwalały

Dodane 28.05.2013 (Wt) 21:51

dalem na master i to samo ;/

Krok 1. Odpięcie dysku 80 GB

Krok 2. Dysk 160 GB = zworki na master = koniec taśmy = instalacja na nim systemu = instalacja sterowników.

Krok 3. Dysk 80 GB = zworki na slave = środek taśmy = przerzut ważnych dla Ciebie danych z dysku 80 GB na dysk 160 GB = format dysku 80 GB.

Ps. Tylko mądrze podziel dysk 160 GB na partycje podczas instalacji systemu, żeby starczyło Ci na system i późniejszy jego rozwój.

Ps 2. Na system proponuje Ci 58 GB (mam tak na win7 i po instalacji wszystkich programów zostało jeszcze 34 GB), a jakiś zapas zawsze się przyda.

Mam nadzieje że pomogłem,

Grabkamy.

58gb to 58000mb?

Dodane 28.05.2013 (Wt) 22:20

no wiec tak na dysku 160gb: cable select setting na 1 miejscu, single or master nigdzie nie ma zworki, Master w/ Slave present po środku, Slave na 2 pozycji.

2 dysk 80gb: slave 0 zworek , Master or single drive na 1 miejscu, Enable cable select.

Pozdrawiam.

Zgadza się, możesz zrobić nawet 50 GB czyli 50000nb, jeśli zależy Ci na miejscu na Twoje dane na innej partycji.

Dodane 28.05.2013 (Wt) 22:31

Możesz tez podłączyć dysk 160 GB na końcu taśmy ustawiony na Enable cable select, a dysk 80 GB w środku taśmy i też na Enable cable select.

Ps. Jeśli dwa dyski na jednej taśmie podłączysz ustawione na Enable cable select, to ten który jest podłączony na jej końcu będzie jako master (czyli bios

będzie z niego uruchamiał system), oto link do wyjaśnienia http://pl.wikipedia.org/wiki/Cable_select

mam tasme ata w ktorej sa 2 wejscia na dyski i 2 tasme hdzie jest podlaczony sam naped

Dodane 28.05.2013 (Wt) 22:50

no i nic sprobowalem tak jak mowiles nadal bialy pasek bez napisow ;/

Spróbuj podłączyć dysk 160 GB w miejsce napędu, a napęd w miejsce dysku (tylko nie zapomnij w biosie zmienić kolejności bootowania).

Ps 1. dysk 80 GB odłącz całkowicie na czas instalacji.

Ps 2. Płyta z windowsem może być uwalona.

Ps 3. czy dysk 160 GB zakupiłeś nowy?

Ps1: próbowałem

Ps2: płyta idealnym stanie

Ps3: używany ale działający(dysk moge wymienić)

Dodane 29.05.2013 (Śr) 16:35

cos nie tak z plyta ma ktos link skad moge pobrac win xp home edition ( bez keya bo mam swoj ) czy to jest piractwo ? :confused: