Windows nie chodzi płynnie

Gdy włączyłem kompa Windows(xp Prof)wyświetlił komunikat że brak jakiegoś sterownika VGA czy coś(mimo że wczoraj było dobrze)i zmienił rozdzielczośc na 800 na 600 pikseli.

Zrestartowałem go i było dobrze ale teraz gdy wchodze na jakąś strone (albo przeglądam dysk)windows nie chodzi płynnie np.przesuwam suwak w dół i wygląda jakby sie cioł(czyli nie jest płynnie:)

Przeskanowałem kasprem ale nic nie znalazł.

Pomóżcie…

Sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły.

Zwróc uwagę na błędy związane z załadowaniem sterowników startu rozruchowego lub systemowego :slight_smile:

Przeczytaj to: KLIK i wklej zawartość pliku minidump :slight_smile:

sprawdź directx poleceniem dxdiag, zainstaluj też sterowinik do kary graficznej, tylko posprzątaj po poprzednim…

Takie objawy to najczęściej problem z kartą graficzną (uaktualnij sterowniki ze strony producenta). Jeżeli to nie virus. Najlepiej daj loga z HijackThis. A vGA to z angielskiego Video Graphics Array- jeden ze standardów karty graficznej.

To domyślny sterownik grafiki w WinXP,gdy system z jakiegoś powodu nie może uruchomic karty grafiki,wczytuje ten sterownik,aby użytkownik mógł usunąc problemy,sprawdz komp,przeskanuj na spyware,może wcześniej coś złapałeś w czasie surfowania,co może pokasowało ci sterowniki od karty graficznej

OK.Dzięki.Stery podziałały.Sorry za głupi temat :smiley:

Nie jest głupi temat,bo każdy może miec podobny problem i z niego skorzysta :slight_smile: