Windows nie czyta pendriva

Witam!

Mam problem z moim pendrivem, mianowice kopiowałem coś na niego, aż tu nagle komputer się zwiesił. Po resecie chciałem tego pendriva sformatować jednak komputer znowu odmówił posłuszeństwa. Teraz pendriva niby widzi pod Windowsem ale nie mogę z nim nic zrobić. Jak chce go np. sformatować to wyskakuje komunikat typu :“Windows nie był w stanie dokończyć formatowania”. Pod Linuxem wszystko jest ok, ale jednak potrzebuje tego pendriva działającego pod Windowsem.

Z góry dziękuje za pomoc :wink: .

Użyj HP USB Disk Storage Format Tool

http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool.shtml

Witam jeżeli nie pomoże sposób opisany przez szymon189 w systemie linux użyj programu do partycjonowania GParted i na swoim pendrive (upewnij się ze dokonujesz zmian na pendrive przełącz w prawym górnym rogu programu ) utwórz system plików FAT 32 i zatwierdź zmiany.

szymon189 dzięki wielkie, teraz wszystko śmiga. Nawet kurde miałem ten program zainstalowany, ale nie przyszło mi na myśl, że da sobie rade. Problem rozwiązany.

Dodane 29.05.2011 (N) 9:24

Jednak nie działa. Dało się na niego przekopiować jakieś dane (około 1,5 GB). Potem pendrive się wyłączał, niby mi to nie przeszkadzało bo potrzebowałem tylko filmy,ale teraz nie działa w ogóle. Nawet dioda się nie pali:(. Ale winda go wykryła i instalowała jakieś tam sterowniki. Da się go jeszcze naprawić??

Z góry dziękuje za pomoc :wink: .