Windows nie moze dokonczyc formatowania karty mmc (i inne)

mam dosyć nietypowy problem ( jeszcze podobnego nie widziałem) i nawet nie wiem jak nazwac temat:)

posiadam w telefonie karte mmc (oryginalna nokii) i dzisiaj telefon przestał ja widziec, ale wylaczylem i wlaczylem ponownie i wszystko ok, dziala…

wsadzilem karte do lapka zeby zmienic sobie mp3ki na karcie i otwiera wszystko normalnie, proboje wykasowac plik i zawiesza sie komputer, dziwne, próbuje jeszcze raz i BSOD, troche sie zdziwilem ;p [bylo cos o flash, szybko zniknelo] wiec probuje sformatowac karte, ale windows nie moze tego dokonczyc, pliki dalej na karcie, karta dziala, moge sobie otwierac i przegladac pliki i włączać mp3 i zdjecia.

probowalem z konsoli formatowac i stoi na 0% przez jakis czas a potem ze nie mozna dokonczyc formatowania, pliki dalej dzialaly, to karta do telefonu i probuje sformatowac telefonem, mija pol godziny i nic, tel sie zacial i z glowy (po ponownym wlaczeniu wszystko na miejscu)

wracam na komputer z karta i juz nie mam pojecia co z nia zrobic, wszystkie foldery na miejscu … karta nie ma zadnego przelacznika “lock”

zainstalowalem tez pcsuite nokii i przegladarka nokii tez nic nie idzie zrobic z karta ;d

chcialem tez stworzyc w niej jakis nowy folder przez telefon i nic, chcialem dodac nowy folder pod windowsem i “brak odpowiedzi” :slight_smile:

udalo mi sie natomiast przekopiowac zdjecia z karty na komputer, ale mp3 sie juz nie da, chociaz sie odtwarzaja z karty !

probowalem tez programem hp usb disk storage format tool, ale tez sie zawiesza

windows to x64 professional, avira personal av (nie wiem czy cos to da)

karta - mmcmobile card, dual voltage, 1.8/3.0V mu-12, NOKIA, MC2GH512DMCA-SA S WABK70CD 613 by KOREA ( to tez nie wiem po co, ale wszystkie napisy z karty)

Spróbuj formata tym programem http://www.sdcard.org/consumers/formatter_3/

MMC nie musi mieć locka by móc ją zablokować. Sprawdź w telefonie czy na karcie jest przypisane hasło. Jeśli tak - usuń je.

nie ma zadnego hasla ale ten program sd formatter wreszcie wypalil z jakims konkretnym tekstem “memory card is write protected. please release the write protect switch” ale dalej nie wiem jak sie tego pozbyc

gdzies na innym forum bylo o jakims wpisie w rejestrze ale nic to nie daje …

na karcie nie bylo zadnego hasla, dwa miesiace temu dzialalo ok

A próbowałeś formatować przez jakąś dystrybucję linuxa LIVECD?

Ja nadal upieram się na założonym haśle na karcie. Co to za telefon?

tak, programem gparted i tez blad, przy nazwie paartycji byl taki zolty trojkacik z wykrzyknikiem, ale nic nie bylo napisane co to oznacza…

a hasla nie ma, jeszcze specjalnie utworzylem haslo na karcie a potem je wylaczylem wiec to nie to

tel 6230i

a karta dalej dziala, telefonem udalo mi sie usunac jeden folder, ale jakies dziwne znaczki sie pojawily i przestalo obslugiwac karte, po restarcie telefonu folder byl na miejscu

Nie hasło tylko karta zgubiła system plików.Trzeba formata jej dać na Fat 32 i nie tyle gparted co uruchomić LIVECD linuxa i przez niego sformatować.

A formatowanie karty telefonem pomaga?

pod linuxem tez nie idzie

telefon sie wylacza po 10 min formatowania i tez nic

Dodane 15.01.2011 (So) 17:59

udało sie wreszcie okiełznać bestię, poradził sobie z nią aparat canon :slight_smile: