Windows nie może odczytać plików z karty Micro SD

Po wejściu na kartę nie wyświetlają się żadne pliki. Zajęte jest prawie cała 8GB. Nie ma tam żadnych ukrytych plików ani nic podobnego. Próbowałem już tych dwóch sposobów:

A w jakim urządzeniu używałeś tą kartę?

Wykazały tyle, że nie da się odczytać plików z karty :wink:

 

Sposób drugi:

C:\k:

K:\dir/ah
 Volume in drive K has no label.
 Volume Serial Number is 5091-A51F

 Directory of K:\

2014-03-12 23:21 DIR System Volume Information
2014-03-19 19:44 DIR FOUND.000
               0 File(s) 0 bytes
               2 Dir(s) 46 891 008 bytes free

K:\attrib -h -s /s /d
Parameter format not correct -

K:\

Rozumiem, ale widzę w tym drugim sposobie folder FOUND.000 to folder, w którym system gromadzi podcinane resztówki uszkodzonych plików (np. po nieprawidłowym zamknięciu systemu).

Dzięki za odzew chciałem dodać, że chodzi nie tylko o zdjęcia. W stresie zapomniałem napisać, że większość z nich jest w formacie raw a do tego zapakowana w paczki 7z Programy do odzyskiwania zdjęć z kart “widzą” JPG około 70 szt. ale folderów i paczek 7z niestety nie. Pliki JPG wyglądają na nienaruszone. Stąd wnioskuję, że te paczki też tam zalegają. Na karcie na pewno nie były wykonywane żadne operacje typu format lub zapis.

Tak jak piszesz jak nie były żadnego operacje wykonywane format lub zapis to większa szansa jest na odzysk tych danych.

Jeśli używałeś programów ogólnie do zdjęć, to widocznie tylko same zdjęcia odnajdują, foldery to jeszcze powinny znaleźć ale paczki 7z to nie koniecznie.

Tym program Easy Recovery sobie poradzisz z odzyskaniem każdego pliku z rożnymi rozszerzeniami.

 

Sprawdziłem jeszcze ten folder FOUND.000 wygląda na to, że wszystkie pliki tam siedzą. Te duże rozpoznaję jako archiwa, pierwsze od góry działa w 7zip widać pliki w środku. Jutro się więc za to zabiorę. Nie chciałbym czegoś sknocić o tej porze. Nurtuje mnie pytanie, co mogło być przyczyną uszkodzenia? Poza tym jeszcze raz chciałbym się upewnić, pozostaje mi tylko ręczne przeniesienie odnalezionych przez Windows plików, i zgadywanie co się w którym znajduje lub program EasyRecovery? Czuł bym się pewniej gdyby się dało jakoś podejrzeć chociaż strukturę folderów czy coś w tym rodzaju. Próbowałem jeszcze przeskanować programem Recuva ale widzi on tylko jpg i nic poza tym.

Jeśli siedzą tam to dobrze, mam nadzieję ze z tego folderu będziesz mógł wypakować te pliki które są 7z.

Dzięki za pomoc, pliki odzyskane. Obie metody podane przez Daro:) Prowadziły do odczytania plików z karty. Sformatuję ją i spróbuję poużywać trochę, mam nadzieję, że to był przypadkowy błąd. U mnie w folderze FOUND.000 znajdowały się wszystkie pliki na karcie, niestety w formie sieczki program podany powyżej pomógł mi dojść do tego jaka była struktura katalogów na karcie. Ale nie był też w stanie w moim przypadku “zobaczyć” wszystkich plików.

To się cieszę że mogłem Tobie pomóc.