Windows nie może odnaleźć pliku MSCONFIG

Cześć, mam problem z plikiem MSCONFIG, gdyż system windows nie może mi go odnaleźć. Jak wydaję polecenie otworzenia MSCONFIG wyskakuje mi następujący komunikat:

http://img244.imageshack.us/my.php?imag … 149jb9.jpg

Jak poradzić sobie z powyższym problemem? Z góry dzięki za pomoc

.

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania)

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand x:\i386\msconfig.ex_ C:\Windows\System32\

x-cdrom, c- dysk systemowy

ok, zacznijmy od tego, że NIE MAM KONSOLI ODZYSKIWANIA przy instalacji windowsa. Dwa razy “instalowałem” XP’ka i za każdym razem nie miałem wyświetlonej komendy wciśnięcia F2, by przejść do konsoli odzyskiwania. Na samym początku proszą mnie o ewentualne wciśnięcie klawisza F6, jeżeli chcę zainstalować sterowniki, a potem instalacja windows przenosi mnie na instalowanie systemu na partycje. A może nie spostrzegłem, kiedy trzeba te F2 wcisnąć (chociaż dwa razy uważnie obserwowałem tok instalacji) i w końcu skończyło się na tym, że wszedłem w instalację windows na dyskach, w następnym oknie, gdzie mam opcje formatowania dysków, wcisnąłem NIC NIE RÓB i zaczęły mi się instalować pliki systemowe. Myślałem, że to rozwiąże mój problem, ale zainstalował mi się poniekąd drugi windows:( Teraz przed załadowaniem systemu pyta się mnie, na którym systemie chcę pracować. Jak usunąć “zbędny” system? Przy czym oba są zainstalowane na tym samym dysku.

I w końcu jak do/zainstalować MSCONFIG.

.

Opcję F2 omijamy, to jest automatyczne odzyskiwanie. Do konsoli wchodzisz dalej, będzie opcja R=Napraw

Przeczytaj opis:

No dobrze, ale patrzę, że w C:\WINDOWS nie mam w ogóle folderu I386, który jest bardzo ważny. Dobrze bym zrobił, jakbym go przekopiował z płytki z windowsem do folderu windows?

.

Folder I386 znajduje się na płycie z windowsem, a plik Masz z niego wypakować do C:\windows\system32

no ok, ale jaki plik mam do folderu C:\windows\system32 wypakować?

Masz wpisać to polecenie w konsoli odzyskiwania:

expand x:\i386\msconfig.ex_ C:\Windows\System32\

Reszta zrobi się za Ciebie.

//Update

Dodatkowo punkt 2

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=75

ale nie mogę wejść do konsoli odzyskiwania :frowning: próbuję i próbuję i za każdym razem “kończę” na wyborze dysków dla instalacji windows (czy bym nie wciskał F2 czy R czy coś tam jeszcze to zawsze kończę na opisanym wcześniej oknie)

Nie mam żadnego okna, gdzie mogę wcisnąć F2 czy R.

.

cześć też to samo mam ja sobie poradziłem w taki sposób jak w komunikacie czyli po prostu wyszukałem msconfig i gdzieś znalazło i działa :wink:

Dodane 23.01.2009 (Pt) 14:50

ewentualnie II sposób skopiować plik msconfig z płyty Windowsa (najprościej poprzez WYSZUKAJ) i wkleić C:\Windows\System32\

a sposób z konsolą odzyskiwania coś mi też nie działa

msconfig czy masz tak wpisane polecenie, cz dużymi literami {tak nie wolno }

To w takim razie masz albo uszkodzoną płytę albo lewy system… Poczekaj aż różne ekrany się pominą i wtedy będzie “Aby zainstalować Win XP” lub “Aby naprawić system Windows wciśnij R” - wciskasz R, odpala się konsola, która wywala pytanie: “Do instalacji, którego systemu Windows chcesz się zalogować” wciskasz 1, potem jak poprosi o hasło administratora wpisujesz je lub jeśli go nie masz - klikasz enter