Windows nie odpala

cześć mam taki problem po włączeniu komputera wyświetlają mi się wszystkie jego parametry następnie wychodzą jakieś dwa błędy a na koniec żąda jakiegoś klucza. Ponadto nie mogę wejść do biosu.Skonfigurowałam bios-a wyciągając baterię ale to nadal nic nie daje.Proszę o pomoc>

Jakie błędy ?

Jakie błędy?

Windows oryginalny?

Najlepiej to jakbyś mogła to prześlij screeny tych błędów.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

error 0271:check date and time setting

i 2 error 0176:system securiti -the system has been tampered with.a windows jest orginany

Pierwszy błąd dotyczy tego że nie masz ustawionej daty, być może chodzi o tą w BIOS’ie. W końcu resetowałeś go poprzez wyciąganie baterii, więc wejdź do BIOS’u i ustaw datę. a drugi błąd dostyczy jakiejś ochrony? Antywirusa? Coś że manipulowany… co do drugiego błędu nie mam zielonego pojęcia.

o to chodzi że nie mogę wejść nawet do bios-u

  1. Kombinacje klawiszy umożliwiające wejście do BIOS. Klawiaturę masz na USB, czy na standardowy port PS/2?

  2. Podaj logi z Hijacka i Combofix, bo może to jest jakiś syf.

Logi wklejasz na http://www.wklejto.pl a na forum dajesz tylko link.

Mam starego laptopa IBM z niemiecką klawiaturą i nie wiem jak mam wejść w biosa

IBM – F1, Ins (wcisnąć i przytrzymać obydwa klawisze myszy)

Ja wiem jak się wchodzi do biosu ale na żadne skróty nie reaguje.

CMOS error… i klawisz aby przejść do bios -a. w chwili obecnej wyskakuje taki błąd a tak a wogule to jest laptop

Dodane 02.08.2009 (N) 14:17

dokładnie wyskakuje taki komunikat

ERROR

0251:System CMOS checksun bad- Default configuration used

Ten błąd mówi, że wczytano domyślne ustawienia BIOS. Może to być spowodowane przez wyładowaną bateryjkę która trzyma te ustawienia.

Najlepiej to oddaj go do serwisu i niech oni się nad tym męczą. Trzeba rozebrać lapka i dostać się do płyty głównej i następnie znaleźć tą baterię i wymienić.