Windows "nie potrafi" stworzyć folderu w telefonie

Mam nowy telefon (i starszy też). Podpiąłem go do kompa (parametry niżej) i chciałem stworzyć folder. I tu zaczynają się dziwne objawy.

  1. Gdy towrzę “Nowy folder” o tej właśnie nazwie to tworzy się bez problemu i już.

  2. Gdy tworzę nowy folder o innej nazwie niż domyśla lub próbuje zmienić tę domyślną nazwę “Nowy folder” na inną to zawiesza mi się okno eksploratora Windows i następuje “brak odpowiedzi” w menadżerze zadań. Trwa to w nieskończoność - doczekałem 15 minut. Musze zamknąć okno krzyżykiem. Wtedy pojawia się standardowe okno typu “Program nie odpowiada, czekaj lub zamknij”. Zamykam. Po zamknięciu okna, ale nie eksploratora, ponownie wchodzę w telefon i trwa to około minuty - po pasku adresu przesuwa się zielony pasek. Po zajrzeniu w miejsce gdzie chciałem stworzyć folder pojawia się on ale pod nazwą “Nowy folder”.

  3. Mogę stworzyć “Nowy folder” i go usunąć zupełnie bez problemu. Gorzej z nazwami niestandardowymi.

  4. Taka sama sytuacja jest gdy próbuję wykonać tę operację przez TotalCommandera. Również gdy w tle nie pracuje Explotaror Windows (proces zabity).

  5. Sprawdzałem różne kable, różne porty USB w kompie, wyłączyłem antywirusa

  6. Zaktualizowałem BIOS, sterowniki od Chipsetu płyty, sterowniki od USB telefonu (instalując KIES-a)

  7. Podobny, ale nie taki sam objaw jest gdy podłączę Lumię 925 - folder tworzy ale z pewnym opóźnieniem.

—WAŻNE—

  1. Sytuacja taka zupełnie nie występuje na innych kompach. Podłączam i tworzę dowolne foldery od ręki.

 

Telefon: Galaxy S5, Android 5.0.0; i Galaxy S3, Android 4.3

Komp: Widnows 8.1 (wszystkie aktualizacje), płyta gł. Asus Z97-C (reszta raczej bez znaczenia)

 

Czy ktoś z was spotkał się z takim bądź podobnym problemem? Macie jakieś pomysły?

W jakim trybie pamięci podłączasz telefon?

-odłącz telefon od kompa->ustawienia->pamięć->opcje->połączenie usb z komputerem->zaznacz tryb pamięci masowej.

-wyłącz debugowanie USB->ustawienia->opcje programistyczne->odznacz debugowanie (jeśli nie ma opcji programistycznych to debugowanie jest wyłączone)

Pod jakie USB podłączasz 2.0 czy 3.0? Jeśli 3.0 to przełącz na 2.0 i sprawdź.

 

Rozwiązanie nr 1 (nie usuwające problemu):

-utworzyć na komputerze folder o wymaganej nazwie i skopiować na telefon

 

Rozwiązanie nr 2:

-odłącz telefon

-odinstaluj kiesa i wszystko od samsunga

-odinstaluj sterownik

-wyczyść rejestr ccleanerem

-restart kompa

-pobranie googlowych sterowników do androida: http://developer.android.com/sdk/win-usb.html#download , rozpakowanie archiwum

-podłączenie telefonu

-instalacja z menedżera urządzeń

-powinno wykryć telefon, zrób test z folderem

 

Jak nie pomoże 1:

-odłącz telefon

-odinstaluj sterownik

-wyczyść rejestr ccleanerem

-restart kompa

-instalacja samych sterowników samsunga http://developer.samsung.com/technical-doc/view.do?v=T000000117#none

-podłączenie telefonu

-powinno wykryć telefon, zrób test z folderem

 

Jak nie pomoże 2:

-odłącz telefon

-odinstaluj sterownik

-wyczyść rejestr ccleanerem

-restart kompa

-podłączenie telefonu

-powinno wykryć nieznane urządzenie, daj wyszukaj automatycznie, niech komp dociągnie sterowniki z windows update (wyszukiwanie sterowników musi być włączone w opcjach windows update)

-test z folderem

 

Jak nie pomoże 3:

-odpal stronę pomocy microsoftu http://support.microsoft.com/mats/windows_file_and_folder_diag/pl

 

Jak nie pomoże 4:

-pomysły mi się skończyły

@krowasc

Dzięki za rady.

A więc tak.

Podłączam różnymi kablami, do różnych portów, w różnych kombinacjach i konfiguracjach. Zdaje się, że nie w kablu i porcie tkwi problem, gdyż jak pisałem, gdy podłączę telefon do innego kompa (niezależnie jakim kablem i do jakiego portu) wszystko działa jak należy.

Problem występuje tylko na tym jednym kompie z telefonami Samsung i częściowo z Nokią. Na Samsungach nie mogę stworzyć w ogóle żadnego folderu o innej nazwie niż “Nowy folder”. Na Nokii mogę, ale też z pewnymi oporami. Pierwszy folder tworzy się około 30 s, a potem już kolejne bez problemu.

Podłączałem w obu trybach MTP (Urządzeni multimedialne) i PTP (Aparat) - bez zmian.

Debugowanie wyłączone. Zresztą z włączonym też nie działa.

 

Wykonałem zalecone prze Ciebie czynności. Niestety sytuacja nie uległa zmianie.

Pomysł 3 - strona MS FIX nie działa dla tego systemu (Win 8.1)

 

To dłuższe oczekiwanie na stworzenie folderu w przypadku Nokii kojarzy mi się z nadaniem uprawnień w dostępie do zasobów (oczywiście mogę kompletnie się mylę), bo potem już można bez problemu tworzyć foldery. Może tu jest pies pogrzebany? Nie wiem tylko jak to zweryfikować.