Windows nie prosi o poświadczenia podczas dostępu po sieci

Witam wszystkich, mam następujący problem. Na komputerze z Windows 7 pro założyłem kilka kont użytkowników. Następnie udostępniłem im kilka folderów w zwykły sposób przez ACL. I coś jest nie tak, chociaż na początku działało wyśmienicie. Mianowicie na komputerach z sieci, nie ważne z jakiego systemu XP, Vista, Win 7 nie mogę dostać się do tych folderów. Nie wyskakuje mi okienko o podanie nazwy użytkownika i hasła. Jeśli w udostępnieniu na komputerze “serwerze” z Windows 7 zmięnię uprawnienia ACL na Wszyscy na danym folderze, wtedy po sieci wchodzę do niego bez problemu.

Musiałem coś sknocić bo grzebałem w Zasadach zabezpieczeń lokalnych i pewnie przesadziłem ale nie umiem już dojść do ładu co jest nie tak, próbowałem już z kontem Gościa też nic nie zmienia, oczywiście w ustawieniach udostępniania jest wybrane że prosi o hasło. Ale to kompletnie nic nie daje. Przestało mi to nagle działać i nie wiem co jest powodem, a system mam już fajnie skonfigurowany i nie chciałbym robić na nim formatu z takiej przyczyny.