Windows nie reaguje czasami na polecenia typu folder, przegląarka

Cześć.

Włączając teraz komputer zauważyłem, że Windows 8.1 po prostu nie reagował na polecenia typu wejście w przeglądarkę, czy też w "mój komputer". Nie działała również opcja ctrl alt delete, jak i nie działał przycisk wylogowania się, czy też restart komputera, bo windows w tym momencie najwyraźniej "zamroził" się. Dopiero restart komputera z "obudwy komputera" pomógł. Czego to może być przyczyną? Spotykam się pierwszy raz z taką sytuacją. Windows dziś rano został zoptymalizowany, jak i dyski zostały zdefragmentowane i komputer działał prawidłowo. Prosiłym kogoś kumatego w rozwiązaniu problemu, gdyż nie chce mieć takiej sytuacji w przyszłości, że jak włączę komputer, bo na już mi jest potrzebny, to on nie będzie reagować na moje polecenia. Dzięki bardzo.

(KAZDAN63) #2

A ile to mamy procesów w Menedżerze zadań Windows (Pokaż procesy wszystkich użytkowników) ? System gotowy do pracy “natychmiast” po ukazaniu się Pulpitu ? A dysk na którym zainstalowany jest Windows to jaki ? A jak np. indeksacja ? Co za “cudowny” program dokonał owej “optymalizacji” ?

Ja mam tyle (W7) :

https://picasaweb.google.com/115751777304781445158/WINDOWS702#6129414300880752610

Po pierwsze napisałem, że Windows 8.1 a po drugie, procesów jest niewiele, gdyż włączam komputer i on za chwile jest gotowy do pracy. Jeśli chodzi o “cudo” programów do optymalizacji, to oczywiście Advanced System Care, który swoje robi.

(KAZDAN63) #4

Niewiele - ile to jest ?

W okolicach 30/35 procesów. Nie odczuwam tego, że działają w tle.

(cinkibolek) #6

Mam wrażenie że ten cały “Advanced System Care” (który przy okazji nie jest żadnym “oczywiście”) zrobił swoje. Nie używa się durnych programów do optymalizacji sracji, kropka. 

Czyli co, to jedna wielka ściema z tymi programami, które niby optymalizują kompa? To coś jak z Androidem, że to ściema z tymi programami do optymalizacji/czyszczenia ze zbędnych plików.