Windows nie reaguje czasami na polecenia typu folder, przegląarka


#1

Cześć.

Włączając teraz komputer zauważyłem, że Windows 8.1 po prostu nie reagował na polecenia typu wejście w przeglądarkę, czy też w "mój komputer". Nie działała również opcja ctrl alt delete, jak i nie działał przycisk wylogowania się, czy też restart komputera, bo windows w tym momencie najwyraźniej "zamroził" się. Dopiero restart komputera z "obudwy komputera" pomógł. Czego to może być przyczyną? Spotykam się pierwszy raz z taką sytuacją. Windows dziś rano został zoptymalizowany, jak i dyski zostały zdefragmentowane i komputer działał prawidłowo. Prosiłym kogoś kumatego w rozwiązaniu problemu, gdyż nie chce mieć takiej sytuacji w przyszłości, że jak włączę komputer, bo na już mi jest potrzebny, to on nie będzie reagować na moje polecenia. Dzięki bardzo.


(KAZDAN63) #2

A ile to mamy procesów w Menedżerze zadań Windows (Pokaż procesy wszystkich użytkowników) ? System gotowy do pracy “natychmiast” po ukazaniu się Pulpitu ? A dysk na którym zainstalowany jest Windows to jaki ? A jak np. indeksacja ? Co za “cudowny” program dokonał owej “optymalizacji” ?

Ja mam tyle (W7) :

https://picasaweb.google.com/115751777304781445158/WINDOWS702#6129414300880752610


#3

Po pierwsze napisałem, że Windows 8.1 a po drugie, procesów jest niewiele, gdyż włączam komputer i on za chwile jest gotowy do pracy. Jeśli chodzi o “cudo” programów do optymalizacji, to oczywiście Advanced System Care, który swoje robi.


(KAZDAN63) #4

Niewiele - ile to jest ?


#5

W okolicach 30/35 procesów. Nie odczuwam tego, że działają w tle.


(cinkibolek) #6

Mam wrażenie że ten cały “Advanced System Care” (który przy okazji nie jest żadnym “oczywiście”) zrobił swoje. Nie używa się durnych programów do optymalizacji sracji, kropka. 


#7

Czyli co, to jedna wielka ściema z tymi programami, które niby optymalizują kompa? To coś jak z Androidem, że to ściema z tymi programami do optymalizacji/czyszczenia ze zbędnych plików.