Windows nie rusza po zmianie dysku na Maxtor 40GB

Mam zamiar kupić od kumpla dysk 40 GB Maxtor, kolega dał mi go na sprawdzenie. Na początku coś komp nie chciał ruszyć, wyskakiwał jakiś napis, gdy miało pojawić się logo XP z tym paskiem " zmień dysk, naciśnij klawisz, aby zresetować" czy coś takiego. No ale w końcu udało się, zainstalowałem bez problemu Winowsa XP, system ma sie pierwszy raz załączyć, tzn. ładują się te paski pod logiem Windows XP, po tym miała się pojawić taka krótka animacja i opcje czy zarejestrować system itp. jak to po formacie. Ale gdy te paski się ładują, znika logo tak jakby miała się reszta pojawić i komp sie resetuje ;|. Myślałem że coś nie tak ze zworką na dyku, lecz nic nie daje master, slave itp. Nie wiem coś kiedyś słyszałem że jak słaby proc to dysku nie ruszy, ale windows sie zainstalował, na dysku są 3 partycje. Podłączyłem stary dysk Seagate 10GB i komp normalnie chodzi z xp, prosze o pomoc…

533 MHz Intel Celeron

Tomato Board BXe98-AT

192 MB sdram

gforce4 mx440

Sprawdź z innym zasilaczem.

Może nie daje rady.

a u kumpla dysk działa poprawinie?

Matek84 ma najprawdopodobniej racje.Widać że kompa masz nie pierwszej świeżoci czyli i zasilacz nie należy do najmocniejszych.Prawdopodobnie nie wyrabia.Jak możesz to podaj markę i moc(napisane na nalepce na zasilaczu).Sprawdź czy działa na jakimś mocniejszym.

Zasilacz ma dopiero ponad rok. Trust 370W, pożycze od kumpla inny i zobacze, ale windows sie normalnie zainstalował, tylko to uruchomienie ;/.

Czekaj, to Tobie ta płyta MSI 845 ULTRA-C (MS-6566) poszła. W innym poście nie było już o tym zasilaczu, abyś go wymienił. Nie pisałem, że uszkodzenie płyty zazwyczaj spowodowane jest zasilaczem. Jeżeli płyta poszła to pewnie zasilacz też jest uszkodzony, zajrzyj do niego. Tam też będą uwalone kondensatory.

PS I co próbujesz lutować samemu, czy elektronik?

Tak mi. Sam będe próbował. Zasilacz jest raczej dobry cały czas pracuje na tej starej płycie głównej na której teraz siedze.

Rozkręć go, jak będziesz miał czas i sprawdź jego stan.

Co do dysku, sprawdź go:

hdd tune: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +Tune+2.55 zakładka health

chkdsk-iem: http://www.i-slownik.pl/1,260,chkdsk.html

lub hdd regeneratorem: http://www.programs.pl/program,514.html

No właśnie w tym problem, że po zainstalowaniu na nim windowsa nie moge xpka urychomić. Kondensatory w zasilaczu wyglądają good, nic tam nie widać złego.

A nie możesz podłączyć tego drugiego dysku i z niego sprawdzić tą 40?

10 na master, 40 na slave lub zamiast CD.

No właśnie na paczątku miałem marzenie o tych dwóch dyskach w kompie. Podpinałem tą 40 jako slave, ale nic nie dawało. Komp sie uruchamiał, nie wiem czy to wrażenie ale “może” chodził trochę wolniej. W moim komputerze nie bylo innych dysków, a Everest Ultimate wykrwyał jeden dysk, sprawdze teraz po formacie…

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 21:03 został dopisany post przez dudpis

Kocham Cię cosik :D, włączam kompa i sa nowe dyski w moim komputerze. Tylko jak teraz zrobić żeby ten dysk 40 był głównym? Może spróbuje odpalić kompa tylko z nim.

Najpierw go sprawdź, tym co podałem wcześniej.

Sprawdziłem HD Tune, Health Status: Ok. Tylko coś mi obok gadu wyszkoczyło że za duża temperatura = critical 51-56 stopnie C…

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 21:24 został dopisany post przez dudpis

Przeskanowałem też Error scan i jest tylko 4 czerowne kwadraty, reszta są zielone…

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 21:27 został dopisany post przez dudpis

Na tej 40 są 3 partycje. Formatowałem tylko systemową, może te 2 jeszcze sformatować z poziomu windowsa?

Sformatuj i użyj HDD regeneratora. Ja bym nie brał tego dysku, jeżeli ma bad bloki.

Kurde sformatowałem i dalej te 4 bad bloki. Nie wiem czemu ten dysk tak sie grzeje, taka temperatura.

Jak użyć tego regeneratora? Tam trzeba zrobić Bootable cd lub floppy, nie mam nagrywarki ani stacji dyskietek ;/.

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 21:46 został dopisany post przez dudpis

Nie podałeś mi czasem tego Regeneratora pod windows 98/Me tak tam pisze xp nie widzę…

on jest pod xp:

http://www.programs.pl/program,514.html

Trzeba tylko machnąć płytę :frowning:

Ale w takim razie wiersz poleceń i na wszystkich partycjach chkdsk c: /R

gdzie c to będą kolejne partycje.

Uszkodzonych sektorów już się nie pozbędziesz, zostaną one podmienione z puli zapasowych

Coś chyba nie tak z tym dyskiem. Zrobillem to chdsk na 2 partycjach, na tej co system instalowalem coś nie idzie, przejdzie do ostatniego kroku i wogóle procenty nie idą, a jest ona najmniejszą partycją… Po jej sformatowaniu idzie tylko do 5 procent i tyle. Dalej pozostaje 3 bad sekktory ;/.

A zwykły scandisk z pełnym skanowaniem?

A nie będe jednak brał tego dysku, te bad sektory… Na allegro jest wiele ciekawych ofert. Dziękuje za pomoc wszystkim, a szczególnie cosikowi ;].

Bardzo dobra decyzja

PS Powodzenia z kondensatorem :slight_smile: