Windows nie rusza

Witam.Mam problem z naprawą laptopa.

Po uruchomieniu komputera pojawił się napis:

"Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:

\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Chciałem podjąć próbę naprawy lub przywrócenia tego pliku z poziomu konsoli odzyskiwania,pyta mnie o numer systemu do którego chcę mieć dostęp.Nie wiedziałem co wpisać,więc wpisałem 1,po czym zwis kompa-nic się nie dzieje.

Natomiast gdy włączam instalator Windows XP i później chcę dopiero wcisnąć R,ładują się potrzebne pliki i akcja zatrzymuje się na poziomie:

“Trwa poszukiwanie wcześniejszych wersji systemu Microsoft Windows …”

Dalej nic się nie dzieje.

Nawet nie widać jakie partycje znajdują się na dysku.

Walczę z tym już długi czas i nie mam już żadnych pomysłów na to.

Jeśli ktoś ma jakąś koncepcję na naprawę tego problemy, byłbym bardzo wdzięczny.Bardzo proszę o pomoc z tym problemem :frowning: :frowning:

Jest możliwość . :slight_smile: Przytoczony przez Ciebie komunikat oznacza, iż jedna z galęzi rejestru uległa uszkodzeniu lecz to nie jest za dużym problemem bo windows na partycji systemowej przechowuje kopię zapasową całego rejestru. Aby ją przywrócić spod konsoli należy:

wydać komendę cd c:\windows\system32\config wciskasz enter jeżeli po wpisaniu komendy nie pokazęe się c:\windows\system32\config> to wtedy wpisz c: i wciśnuj enter. Komendą del wykasować pliki: sam,default,system,security,software. Teraz należy wpisać komendę cd c:\windows\repair i przy pomocy komendy copy przekopiować pliki: sam,default,system,security,software składnia komendy powinna wygłądać tak: copy system c:\windows\system32\config na koniec resetujemy komputer i windows powinien wystartować. Jednak ze względu, że to jest kopia zapasowa zawiera same wpisy rejestru windowsa należy ponownie zainstalować wszelkie oprogramowanie oraz sterowniki od nowa. Jeżeli tego nie zrobisz konkretny program uruchomi się z błędem albo wogóle nie wystartuje…

Powyższe podejście jest błędne, to jest kopia instalacyjna systemu. Wykonanie tego fragmentu nie ma na celu przywrócenie systemu do codziennego użytku.

Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL lub F2 przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Optimized Defaults, a jak nie ma to w zakładce Exit -> Load Default Settings (lub podobnie w zależności od Biosu) i zapisz zmiany klawiszem F10. Na wszelkie pytania, odpowiedz Y (Yes).

Potem punkt 4: Przywracanie systemu Windows.

Hmm…To już nie wiem,który z Panów ma rację.

Co do tego BIOSA,to pojawia się pytanie-co mi da grzebanie w biosie na naprawę systemu ? Co potem ?

Bo nie rozumiem teraz nic.

Pomocy,chciałbym jeszcze dzisiaj go ożywić :frowning:

Spróbuj zrobić to i to…

Dodane 08.03.2009 (N) 20:27

Spróbuj zrobić to i to…

Tylko,że z konsolą u mnie jest problem,bo nie da się zalogować do instalacji systemu-tak jak już pisałem wcześniej :frowning:

Konsola zawiesza się i nic się potem nie dzieje.

Ma ktoś jakiś pomysł ? Na innym forum mi polecono program Hiren’s Boot CD,ale nie wiem czy on pomoże. :frowning:

Spróbuj najpierw załądować optymalne ustawienia biosu tak jak pisał cosik_ktosik…

Ok,tylko co potem zrobić ?

Co wpisywać w konsoli,jeśli w ogóle mi się uda zalogować ? Cały punkt 4 z tamtego artykułu mam wpisywać czy tylko 4.1 wystarczy ? Bo kompletnie nie wiem o co chodzi w 4.2.

Pomocy :frowning:

Cały, całusienki punkt 4.

Ok.Tylko że zanim będę mógł cokolwiek wpisywać w konsoli,to muszę się zalogować na instalację systemu-to o co na początek prosi konsola,no a mi się na tym wiesza jak wpisuję 1 i nic się nie dzieje.Jak wpisuje inne liczby,to wywala jakiś błąd.Czy na to może poradzić zmiana tego czegoś w BIOSIE,którą opisywałeś ?

P.S Nigdy nie wpisywałem nic w konsoli,nie miałem z tym nigdy do czynienia.