Windows nie startuje nawet w trybie awaryjnym help

Siema mam problem z uruchomieniem windowsa. Nie wiem dlaczego ale nie działa nawet tryb awaryjny. Jak uruchamiam normalnie to jak sie skonczy ładować pojawia sie czarny ekran i nic dalej sie nie dzieje cisza -_-. W trybie awaryjnym wszystko idzie ok lecz po po chwili pojawia sie kreska “_” która miga i nic dalej też nie dzieje. Dodam że stary system mi działa ok. Zostawiłem sobie go na takie wypadki. Wiecie może co z tym zrobić? Nie chce robić formata bo mam dużo ważnych dla mnie plików. Help.

Najprawdopodobniej został uszkodzony plik winlog.sys. Uruchom konsolę odzyskiwania i przywróć ten plik.

No dobra ale jak mam to zrobić jeśli nie moge włączyć tamtego systemu?

Złączono Posta : 14.10.2007 (Nie) 14:50

Albo jaka jest komenda żeby ten plik przywrócić;]

Uruchmiasz komputer z botowalnej płyty Windows XP. Po załadowaniu instalatora naciskasz klawisz R. Pojawia się menu kontekstowe. Wpisujesz Dir i sprawdzasz, czy znajduje się plik winlog. (lub podobnie).

Nie wiem dlaczego ale nie moge :expressionless: włączam tą konsole pisze który system wybieram naciskam 2 i enter i ■■■■ nic sie nie dzieje -_-

To moze naprawa systemu operacyjnego? :?

Niby jak? :expressionless:

Tak jakbys installowal od nowa windows tylko zamiast wcisnac R to dajesz ina nstalacje i wtedy kiedy wyskoczy ze masz juz jakis windows na dysku to gdzies tam pisze ze moze naprawic stary windows. Niepamietam dobrze bo dawno nie instalowalem windowsa ale chyba sie nie myle. :slight_smile:

Dudas bad boy :

:arrow: http://www.searchengines.pl/Naprawianie … 79791.html

Krzychu żadna z tych mi nie pomogła :frowning:

Mam takie pytanie odnośnie tego tematu : mam płytkę przeznaczoną do innego komputera(powiedzmy że to komputer a)) i jakbym uruchomił płytkę z komputera a) na mój komputer(b)) to czy jak włożę płytkę z powrotem do a), to czy nie będzie mi wyskakiwał komunikat o nielegalnym oprogramowaniu? Chciałbym tylko uruchomić tą konsolę. Do odzyskania tego pliku (jeżeli o niego chodzi).

Z góry dziękuję.

lukaszenko: spokojna głowa, taki komunikat się nie pojawi :slight_smile:

Żeby mieć 100% czy w ogóle cokolwiek jeszcze na dysku zostało, warto jest uruchomić instalację z płyty i dość do momentu wyboru partycji, na której ma być zainstalowany system. Może być sytuacja, kiedy partycja systemowa (czyli domyślnie C) w ogóle już nie istnieje (zamiast np. NTFS pisze “Nieznany”). Wtedy można już tylko próbować odzyskać partycję i liczyć, że całość będzie prawidłowo działać…