Windows nie startuje, uszkodzone DVD i dźwięk w Lenovo G570

Witam,

to mój pierwszy post na forum dlatego na wstępie chciałbym wszystkich pozdrowić :wink: A teraz do rzeczy: mam komputer Lenovo G570, niestety uszkodzony. Wymienię w punktach usterki ponieważ będzie to bardziej przejrzyste:

  • komputer często nie chcę się w ogóle włączyć, dochodzi do ekranu ładowania się systemu Windows i tak się będzie ładować w nieskończoność (kiedyś czekałem parę godzin)

  • napęd dvd raz działa, potem znów nie (z przewagą na nie, po prostu pojawia się komunikat o usunięciu napędzu o.O)

  • podczas pracy zdarza się, że karta dźwiękowa zamiast grać czysto wydaje jakieś charczące, okropne, trzeszczące dźwięki

Gwarancja nie wie co się dzieje, mam drugi komputer, ale szkoda, żeby ten się zmarnował. Może ktoś mnie naprowadzić na przyczynę? Z uwagi na ww. problemy obstawiam za problemem ze sprzętem. Dziękuję za wszelką pomoc i chętnie udzielę potrzebnych informacji :slight_smile:

Jeśli chodzi o restarty systemu, do sprawdzenia ram, dysk, oraz sam system, w awaryjnym odpala poprawnie? Napęd zapewne pada, co do karty spróbuj przeinstalować sterowniki.

Jeśli chodzi o system to był reinstalowany kilka razy - nie przynosi to rezultatów. Dysk był wymieniony w ramach gwarancji co również nie naprawiło problemu. Co do trybu awaryjnego jest tak samo jak z normalnym - raz działa, raz nie.

EDIT:

Może doprecyzuję mój wcześniejszy opis: kiedy pojawia się problem z kartą dźwiękową i tymi trzaskami to jest 100% pewności, że po wyłączeniu komputera już się nie włączy szybko. Jakieś powiązanie więc pomiędzy tym jest tylko nie mam pojęcia jakie.

Wiesz co nie jestem może jakimś tam specjalistą jeszcze w dziedzinie informatyki, lecz wydaje mi się że pada płyta główna po prostu. A wskazują to wyżej wymienione przez ciebie problemy. Lecz jak każdy człowiek mogę się mylić, niech inni się jeszcze wypowiedzą.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł na temat mojej usterki? Bo chciałbym ją zlokalizować, żeby móc ewentualnie sprzedać go na części, pomijając tę wadliwą :slight_smile:

Cezz ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Witam

Może odkopuje temat ale pisałem już o tym samym problemie w tym samym modelu laptopa tutaj:

naped-nie-jest-widoczny-system-nie-uruchamia-sie-t489635.html#p3083845

Jest to problem z napędem DVD ja znalazłem na to 2 sposoby wyjąć napęd i wtedy dźwięk jest czysty komputer normalnie się uruchamia lub naciskać palcami gdzieś w tym miejscu di-8AELOMMR.jpg

Nie wiem jak sprawa z serwisem bo nie oddawałem laptopa ponieważ jest on mi codziennie potrzebny.