Windows nie startuje

Witam.

Mam następujący problem. Dzisiaj ranoodpalam kompa czekm czekam i nic.

Monitor gaśnie jakby stał w hibernacji a podczas uruchamiania ciągle pali sie czerwona lampka od hdd ale windows sie nie wczytuje. Nawet nie mogę wejść w BIOS bo próbowałem sformtować. Zasilacz niedawno wymieniałem na Fortrona 400w PFN. Proszę o pomoc! ![-o<

Może zmień na stary zasilacz albo coś źle podłączyłeś :x

Miałem podobny problem tylko że ja podkręciłem szynę FSB z 100 mhz do 200 i też było tak samo. Możliwe że zasilacz jest do wymiany. Sprawdź też jak podłączone są kable

włozyłem stary zasilacz i nic prosze o dalszą pomoc ;\

Złączono Posta : 01.09.2007 (Sob) 9:39

btw. nic nie podkręcałem zasilacz kupilem nowy nieużywany

Ale na pewno wszystkie kabelki dobrze podłączyłeś???

może przycisk power ci sie zepsuł :x

a z tył włączyłeś zasilacz???

tak nie raz rozkręcałem tego kompa na najmniejsze części znam go jak własną kieszeń sprawdzałem wszystko wszystko jest podłaczone jak należy :stuck_out_tongue:

○zresetuj BIOS

○odłącz nie potzrebne urządzenia. karty sieciową, dzwiękową, CDROM itp

○weź próbówkę do ręki i sprawdź czy nie ma przebicia

zobacz czy dobrze klawiatura podłączona, również zobacz co będzie się działo przy odłączonej klawiaturze

1.BioS zresetowałem wyjmując baterię.

2.Ten krok już robiłem.

3.Gdzie mam sprawdzić to przebicie i w jaki sposób.?

Nie mogę wejść w BIOS ponieważ tuz po przyciśnięciu power na monitorze nic sie nie pokazuje a klawiatura jest dobrze podłączona i wszystko jest jak należy :!:

○sprawdź czy po w cisnięciu F8 wyskoczą Ci opcje uruchamiania.

○odłącz dysk i sprawdź czy będziesz mógł uruchomić BIOS

probówka(kontrolka)

ale gdzie mam ją przyłożyć? w którym miejscu ?: :?

do cześci metalowcyh, jeszcze jedna sprawa, czy po zresetowaniu BIOSu i ponownym uruchomieniu komputeru, BIOS pyta się o zapisanie ustawień :?:

nie ma przebić podłaczyłem też kabel od zasilania cd-romu też nic… a i jak odłaczyłem kabel zasilania od cd-romu yo lampka od hdd przestała się świecić. :roll:

Ja tak samo miałem. Myślałem że to zasilacz. Wymieniłem ale dalej to samo było. Gdy wszystkie metody nie zadziałały. Oddałem go dla mojego kumpla który się na tym bardzo dobrze zna. Tylko nie wiem co on tam zrobil :slight_smile: Ale tak nieoficjalnie się dowiedziałem że były źle podłączone kable. Więc oddaj go do jakiegoś serwisu komputerowego, bo sam już nic zrobisz :slight_smile: pozdrawiam

papa ja też znam się na tyle na tym że wiem co do czego powinno być a wczoraj jeszcze działa chociarz nic nic nie odłaczałem.

czy przekładanie wtyczek zasilających robisz przy włączonym zasilaczu :?:

raz przy włączonym a raz przy wyłączonym nie zwracałem na to zbytnio uwagi. :x

Złączono Posta : 01.09.2007 (Sob) 19:57

yo już koniec postów co do mojego problemu? :help: :?