Windows nie uruchamia się po nagłym rozłączeniu dysku


(czeper) #1

Witam,

sprawa wygląda następująco: po uruchumieniu się systemu dysk nagle rozłączył się i system zawiesił się. Zdarzało się to już wcześniej, jednak tym razem system już nie wstaje. Co prawda jeż możliwość uruchomienia recorvery console i normalnie, a po wciśnięciu f8 wyboru trybu, jednak potem zostaje na czarnym ekranie i dalej nic, nawet w trybie awaryjnym się nie uruchamia. Nie pomogło sprawdzanie dysku na innym komputerze z tym systemem ani fixboot i fixmbr w recorvery console.


(S Mielczarek93) #2

włóż płytę z windowsem do napędu i z poziomu naprawy systemu (opcja R) użyj polecenia chkdsk x: (x-partycja systemowa). Poczekaj aż wykona się to co ma się wykonać i wyjdź poleceniem exit- komputer się zrestartuje.


(czeper) #3

Wykonałem to ale z poziomu konsoli odzyskiwania zainstalowanej na dysku. Podczas sprawdzania program wykrył przyjajmniej jeden błąd. Potem jeszcze raz wykonałem ten program z parametrem /r. Nadal to samo. 


(Srisri) #4

Jeżeli wykonane czynności użytkownika ' seb_93' nie pomogą, to odłącz dysk i podłącz do innego komputera. Na komputerze z tym dyskiem pobierz "CrystalDiskInfo Portable" ( www.dobreprogramy.pl/CrystalDiskInfo,Program,Windows,27691.html) , zrzuć screen'y i wstaw je tutaj.

Być może dysk jest uszkodzony. Jeżeli nie, to pewnie reinstalacja systemu rozwiąże problem.


(Gryf00n) #5

Do testów tego nośnika można użyć także MHDD Z bootującego krążka bez przepinania do innego kompa

http://www.video.zax.pl/opis.htm

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic960084.html

Jeśli to jest tylko jeden błąd to Partition Guru powinien sobie z tym poradzić

http://www.partitionguru.com/manual/VerifyandRepairBadSectors.php

ewentualnie z poziomu systemu Linux LiveCD

testowanie bloków zapis/odczyt oraz usuwanie błedów

http://dug.net.pl/tekst/252/reczne_realokowanie_sektorow_na_dysku/