Windows nie uruchamia się po podkręceniu E5200

Zrobiłem mały update i teraz mam 2x goodram 667 w dualu i 1x goodram 800 .

Gdy probuję podkręcić E5200 to wszystko działa na FSB 250 , ale jak wyłącze komputer i na drugi dzień włącze to jest błąd przy ładowaniu systemu , tego błędu nie ma kiedy uruchomię wyłącze i znów włącze kompa w krótkim odstępie czasu . Potem wystarczy że przywrócę ustawienia oryginalne i znowu ustawie tak jak wcześniej . Na 2 kościach wszystko ładnie się podkręca , ale nie chce wyrzucać dodatkowej kości bo mam teraz 3GB , a i tak jedną już wywaliłem bo mi system nie wykrywa 4 GB ( Windows 7 64 bit , ciekawe czemu ? ) .

Może ktoś mi powiedzieć jak poprawnie ustawić w BIOS-ie dzialniki napięcie itp. ?

PS : Co zrobić żeby system wykrywał :

2x Goodram 667

1x Goodram 800

1x kingstom 557

da się tak ?

Zacznij od tego żeby dać wszystkie jednakowe pamięci (chodzi o taktowanie np.667) i powinien widzieć całość 4gb

Szukałem i nie mogę znaleźć gdzie ustawić wspólną częstotliwość 667 , gdzie to się ustawia ?

musisz dać fizycznie pamięci o tych samych parametrach (kupić nowe albo gdzieś zamienić na jednakowe) nie koniecznie muszą być tej samej marki (ale dobrze by było) byle by miały tą samą częstotliwość taktowania .najlepiej by było mieć wszystkie takie same np. 2x 2gb lub 4x 1gb 800mhz lub szybsze o ile twój sprzęt na to pozwala. z reguły sprzęt zaniża częstotliwość do najwolniejszej włożonej kości pamięci. np u ciebie w zestawie pamięci teraz odczytuje jako 667 przy 2x 667 i 1x 800 a czasami bywa tak że nie widzi którejś z kości w tym przypadku 557