Windows nie uruchamia się z płyty

A wiec w biosie ustawione bootowanie mam. 1. Cd 2 dyskietka 4 HDD. Mam dysk Sata. Komputer nie chce sie włączyć. Jestem zmuszona go przeinstalowac. Ale gdy wsadzam dysk do napędu nic ise nie dzieje. Windows jest wyczytywany z HDD. Sprawdzałam 1000% i w biosie jest takie ustawienie jak napisałam. Przeinstalowywałam komp juz milion razy (ale ten ani razu nie jest mój) i wszystko działało. Najlepsze jest to że w napadzie złości odłaczyłam dysk twardy. To CD room się ottworzył !!

Nośnik orginalny?

A płyta nie oryginalna bez bootowania.

B płyta zarysowana, uszkodzona.

C nagrywarka padła i już płyt nie czyta.

D jedno z powyższych

1.Czy system startuje w trybie awaryjnym 2.Czy płyta ma zintegrowane sterowniki SATA ?

Najciemniej jest pod latarnią. Po ustawieniu CD-ROM w polu First Boot Device (Advanced Bios Features) podczas uruchamiania komputera pojawi się komunikat - Press any key to boot from CD / Naciśnij dowolny klawisz, aby dokonać rozruchu z dysku CD - wciskasz w tym momencie jakikolwiek klawisz?

cale nie najciemniej pod latarnią. Gdybym miała taki komunikat to bym tu głowy ludziom nie zawracała

!. windows orginalny.

  1. Stacja nie mogła paść bo przeciez jak odłączam dysk to stacja CD uruchamia się normalnie

  2. Nie porysowana. Sprawdzałam na 2 płytach

  3. Jak sprawdzić czy jest zintegrowana?

Dodane 26.09.2009 (So) 13:58

a i system nie staruje w trybie awaryjny. Logowanie windowsa jest a potem nieśmiertelny blue screen

Sterowniki możesz zintegrować przy pomocy nLite w przypadku XP lub vLite w przypadku Visty.

Pozdrawiam!

To laptop? Czy stacionerny?

Jeśli stacjonarny, podejrzewam wadę napędu, może czytać płyty ale z botowaniem mu nie wyjdzie.

Jeśli laptop, przestaw opcje AHCI na IDE.

Możesz pobrać z Internetu obraz linuxa (np. Ubuntu) wypalić na płytę i sprawdzić czy też jest taki problem.