Windows nie uruchamia się z płyty

Witam!

Mam problem, mianowicie chcę przeinstalowac system, lecz po włączeniu komputera nie mogę uruchomic windowsa z płyty. Wyświetla mi się komunikat “nacisnij dowolny klawisz aby spowodowac rozruch z płyty” ( czy coś w tym stylu) niestety naciskanie nic nie daje i windows normalnie się ładuję. Bootowanie ustawione na cd. Co może byc tego powodem i jak temu zaradzic? Nośnik oczywiście oryginalny. Windows xp home edition

Być może coś z klawiaturą, skoro naciskasz a komputer nie reaguje. Pod jakim portem masz podłączoną klawiaturę ?? Jeżeli pod PS/2 to podepnij inną a jak nie ruszy to spróbuj klawiaturą USB.

Mam klawiaturę pod USB. BIOS da się włączyc wiec myślę, że to nie od tego.

sprubuj nacisnąć spację, prubuj do skutku, ewentualnie zresetuj komputer

Jak zresetuj komputer? O czym ty mówisz?

uruchom ponownie poprzez przycisk Reset, i ewentualnie podepnij klawiaturę pod inny port USB

Poszukaj opcji USB Keybord Support lub podobnej w BIOSie. Kolega miał to samo i do BIOSu dało się wejść, a systemu nie dało rady zainstalować z tego samego powodu jak u ciebie.

Punisher… czy to nie jest oczywistę, że aby uruchomic windows z płyty muszę zrestowac komputer?

Zaraz spróbuję zmienic ustawienia w biosie. Dam znac czy pomogło.

To jest oczywiste, poprostu wcześniej zadałeś głupie pytanie, jak byś nie wiedział

Nie chodziło mi o to co to znaczy resetowac, tylko o to po co niby mam to zrobic.

EDIT. Zmiana ustawien w biosie nie pomogła. Pozostaje pozyczenie klawiatury z wejsciem PS/2 ?

bo czasami klawiatura może zaskoczyć, sprubuj jeszcze przejściówki z USB na PS2

Za każdym razem gdy proboję zainstalowac system jestem zmuszony ponownie uruchamiac komputer.

Właśnie pożyczyłem klawiaturę z wejściem PS2, może teraz się uda.