Windows nie wczyta się jak wpięty jest pendrive w USB

Witam, zauważyłem, że jeśli mam wpiętego pendrive’a w port USB to nie załaduje się windows, wyskakuje komunikat:

Missing operating system_

gdy wyciągnę pendrive’a i wyłączę laptop i włącze od nowa, to system się załaduje. Co może być przyczyną?

W tych opcjach:

Nic nie było przestawiane przeze mnie.

Sprawdź opcje bootowania w biosie, pewnie jako pierwsze urządzenie masz coś z USB, przestaw jako pierwszy na dysk i zapisz bios Save.

Tylko, że w zakładce BOOT mam takie opcje:

I nic więcej nie ma…

A co masz w legacy boot (po rozwinięciu) i innych pozycjach tutaj, napisz?

Legacy Boot

7e7fcdc3d404a9fb85818e93cc1328a4.png

Żadna opcja nie działa po kliknięciu, nic się nie dzieje.

Uefi Boot

f6b6b652fabf89ad5f2ecff2b1c586b4.png

Pusto, nie ma nic.

Cały Boot wygląda tak:

bf2be4cc5a0fc6f13f4089be2ef54075.png

Po kliknięciu w Boot List Option jest wybór Legacy i Uefi, na samym początku było UEFI, ale musiałem przestawić na legacy, bo nie działał rozruch z płyty.

0f895e6ebe015d199152a35d817289b9.png

Po przestawieniu opcji na Uefi wygląda to tak: Po kliknięciu w Add Boot Option wyskakuje takie okienko

edcf9da5af80be9c41910624c24eec91.png

A tu nie da się przestawić kolejności bootowania urządzeń? - zobacz opis na dole tablicy.

Widać, że bios typowo przystosowany do UEFI, a Legacy to tylko dodatek, może najnowszy bios coś tu pomoże?

Widać, na ustawieniu Legacy, bios domyślnie startuje z napędu USB i niestety trzeba pendrive wyciągać, to jest wszystko gdybanie, bo NIE ma standardu UEFI i jest wolna amerykanka.

Ale jak jesteś ciekawy, metoda prób i błędów, jak się zamotasz, ładujesz domyślne ustawienia biosu i Save i znów wchodzisz do biosu i kombinujesz i Save.

Dawałem Enter na każdą opcję i nie weszło. A jak to mam niby przestawić? Jaki opis na jakiej tablicy?

Tutaj są jakieś biosy do pobrania: http://www.dell.com/support/drivers/pl/ … egoryId=BI

http://www.dell.com/support/drivers/pl/ … egoryId=BI

Który jest najlepszy? W ogóle jak zainstalować bios?

Rozumiem co do tego Legacy, cóż taki sprzęt.

Przyciski funkcyjne typu F5, F6 inne.

Jak bios do Twojego modelu,to warto zainstalować - zawsze sprawdzaj dokładnie na stronie producenta i Twojego modelu laptopa.

Zobacz jaką masz wersję, pobierasz plik i instalujesz z poziomu systemu operacyjnego.

Poczytaj, czy to tak trudno?