Windows nie widzi dysku podczas instalacji systemu

Witam.

Mam pewien problem z dyskiem twardym. Mam w komputerze dwa dyski twarde. Jeden 20GB (ze starego komputera) oraz 80GB. 80GB to Segate ST320413A. Kiedyś bawiłem się w podkręcanie procka, lecz coś źle poszło i popsuł mi się komputer. Podczas uruchamiania systemu pojawiał się błąd o braku pliku NTRDL. Po jakimś czasie uporałem się z nim - zrobiłem formata. Lecz nie do końca było tak jak chciałem ponieważ przed mój komputer nie widział dysku 80GB. W BIOSie wszystko było widać, lecz w oknie przed instalacja systemu ,gdy wzbiera się dysk na którym ma być system zainstalowany nie było go widać. W oknie “Mój Komputer” było widać oba dyski. Zainstalowałem system na 20GB i jako tako mogłem korzystać z komputera. Lecz nie do końca było to fajnie ponieważ system bardzo muli, komputer uruchamia sie ponad 5 min.

Teraz mam ferie i chciałbym zając się swoim komputerkiem, lecz za Chiny nie mogę dojść czemu Windows nie widzi tego dysku podczas instalacji. Może Wy macie na to jakiś sposób. Proszę o wszystkie możliwe sposoby, na pewno da się to jakoś zrobić.

Proszę o pomoc i pozdrawiam,

Times :wink:

jaką masz płytę główną ?? może twoja 80tka podłączone jest do jakiegoś kontrolera na PCI albo do zintegrowanego RAID (sata,ide) który wymaga dodatkowych sterowników …

Proszę nazwać temat konkretnie. Proponuję lekturę regulaminu i zasad forum spisanych tu:

viewtopic.php?f=5&t=124461

Na tych podłączeniach to się totalnie nie znam. Dodam że jakiś czas temu miałem poważne problemy z kompem i poprzestawiałem coś w środku. Pewnie moje kłopoty są tego następstwem.

Moja płyta główna to: Gigabyte GA-K8VT800 Pro

Bardzo przepraszam. Nazwę już zmieniłem, mam nadzieje że na dobrą:)

co przestawiłeś ?? ta 80tka jest na sata ?? (dołączone sa takie wąskie kabelki ??). zajrzyj do budy…może wyłączyłeś kontroler sata (poczytaj w manualu).

Ten dysk odłączałem i podłączałem, w ogóle dużo tam namieszałem. Dysk jest SATA, jest podłączony za pomocą cienkich czerwonych kabelków. Jest od podłączony do gniazda które nazywa się SATA0.

masz dyskietkę ze sterownikami do kontrolera sata ?? była wraz płytą główną, jak będziesz uruchamiał z płytki system naciśnij f6 (bodaj) jak na dole taka info. się pojawi a propos instalacji dodatkowych sterków raid/sata, zapodasz je systemowi i zobacz ten twój dyski :stuck_out_tongue: - dość enigmatycznie ale powinno zadziałać :-).

Właśnie i tu zaczynają się schody bo owej dyskietki nie posiadam. Komp był kupiony jako zestaw i nie przypominam sobie aby jakaś dyskietka się tam znajdowała. Przed chwilą dwa razy przeszukałem szafkę z rzeczami od kompa i nic.

Na innym forum poradzili mi abym nagrał sterowniki które znajdują się na płycie ze sterownikami do płyty głównej, lecz było tam za dużo plików , pliczków i folderów. Znalazłem archiwum które nazywa się “3112_x86_rdvr-10040.zip”, nagrałem zawartość na dyskietkę i podczas ładowania plików do instalatora nacisnąłem F6, później wybrałem opcje"(…)for WindowsXp(…), lecz to też nie podziałało. Może złe pliki nagrałem, nie wiem.

A do tych sterowników które na dyskietce miały być, to na pewno da się z neta ściągnąć, nie ? :smiley:

oczywiście:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth … uctID=1710

Hahaha! !!

Stokrotne dzięki Technik_Elektro! Nie wiem jak Ci mogę dziękować :smiley:

Jeszcze raz wielkie THX i Pozdro:D