Windows nie widzi folderów i plików na zawirusowanym pendrive

(Czarodziej Cz) #1

Witam,

Mam problem z pendrivem. Nie wiem czy napisałem w odpowiednim dziale ale przyznam szczeże że nie wiedziałem gdzie napisać.

Otóż sytuacja jest taka, na pendrivie mam foldery z muzyką ( dużo tego), po podłączeniu tego pendriva do komputera koleżanki wykryło mnóstwo wirusów których nie ma (skanowałem u siebie wiele razy Avirą, mam windows 7). Koleżanka ma Windows 7 i avasta.

Teraz ani u mnie na komputerze ani w radiu w samochodzie nie widzi mi niektórych piosenek (zdecydowanej większośći). Co zabawniejsze folderów i piosenek nie widać w total commanderze i w standardowym widoku folderów, jednak w winrarze widać wszystkie, przy próbie skopiowania plików z winrara kopiują sie wszystkie ale ich nie widać a zajmują miejsce. Na komputerze tez jestem w stanie odtworzyć muzyke która jest w tych folderach których nie widać.

Co zrobić? Mam włączone pokazywanie ukrytych folderów.

Prosze o szybką pomoc.

(falcon89) #2

Wstaw logi OTL i Extras http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narzędzi-nieingerencyjnych/?p=2608679

Wstaw raport UsbFix z opcji  Listing  (podłącz zainfekowane urządzenia).

(falcon89) #3

W Total Commander wejdź w Konfiguracja > Ustawienia > Wyświetlanie > zaznacz: Pokaż pliki ukryte/systemowe > OK

Zaznacz foldery/pliki > Pliki > Zmień atrybuty > Z podkatalogami > odznacz: Ukryty i Systemowy > OK

(Czarodziej Cz) #4

Dobra pomogło, tylko jeszcze byłbym wdzięczny za powiedzenie czemu tak sie stało?

Tak apropo zmiany nazwy tematu, na pendrivie nie ma wirusów. Ani jednego.