Windows nie widzi klawiatury ani myszki

Cześć, po czyszczeniu dysku windows nie widzi myszki ani klawiatury. Po przypięciu kabla nie ma nawet żadnego dźwięku, nic się nie pojawia. Działa tylko stara myszka z tym portem na ps2. Zauważyłam,że nie mam paru sterowników, nie wiem czy mogą one mieć z tym związek. Po próbie automatycznej aktualizacji wyskakuje “W pliku instalacyjnym sterownika brakuje wymaganego wpisu. Powodem może być to, że plik INF został napisany dla systemu windows 95 lub nowszego”
te sterowniki to;
intel ® ich10 family usb universal host controller 3a69
intel ® ich10 family usb universal host controller 3a68
intel ® ich10 family usb universal host controller 3a67
intel ® ich10 family usb universal host controller 3a66
intel ® ich10 family usb universal host controller 3a65
intel ® ich10 family usb universal host controller 3a64

Nie wiecie skąd mogę je pobrać? Kompletnie się na tym nie znam. Będę wdzięczna za pomoc!

 

 

Czym “czyściłaś” ten dysk? Papierem ściernym?

Żaden popularny program do sprzątania systemu Win, nie powoduje takiej sytuacji przy domyślnych ustawieniach, proszę więc abyś nas “uświadomiła” w tym temacie.

 

Wiemy, ale tylko tylko ogólnie - ze strony producentów poszczególnych podzespołów.

 

Nie podałaś żadnych informacji na temat tego komputera i typu systemu operacyjnego (tu podejrzewam, że Win 10 ale 32 czy 64 bit?)

Wybralam opcje pierwszą. Nic więcej nie ruszałam, po prostu po wyczyszczeniu tak jakby myszki i klawiatury nie było, odczytuje tylko tą starą z ps2 (W biosie klawiatura z usb działa normalnie) a potem całkowicie przestaje się nawet świecić…

jest to windows10 pro 64 bit

tt.jpg

Teraz pokaż zrzut z menedżera urządzeń oraz podaj konfiguracje komputera (domyślam się, że to komputer stacjonarny) - model płyty głównej, jaka karta graficzna.