Windows nie widzi ramu

Witam, szukałem już troche na googlach i na forach o moim problemie ale jakoś nic z tego nie wyszło więc kieruje swoje pytanie na tym forum do mądrych ludzi którzy sie na tym znają…A więc mam w komputerze łącznie 2 GB ramu w dwóch kościach po 1GB, BIOS oraz Everest widzi całą pamięć lecz system widzi tylko 1 GB i tak było od początku ale nie przejmowałem się tym bo wszystko działało i gierki chodziły. Dopiero niedawno mnie to zaniepokoiło albowiem jestem wielkim fanem serii GTA i zakupiłem sobie GTA IV, normalnie spokojnie pograłbym na 2 GB ale niestety jak już powiedziałem windows widzi tylko 1 GB przez co DirectX też widzi tylko 1 GB a co za tym idzie gra również tyle widzi i dupa, gierka ścina i co pare sekund a czasem jak sie zetnie to już na amen. I wiem że reinstalka systemu nic nie da bo już nie raz robiłem format na tym kompie a tak jest od samego początku…Więc proszę o pomoc…Co robić??

System jaki?

Spróbuj poprzekładać kości do innych slotów, jeśli masz 4 to powinny być w 2 różnych kolorach, włóż pamięci tylko do tych w jednym kolorze.

po pierwsze, system Windows Xp professional, a po drugie, komp na gwarancji, plomby itp itd

No to fajnie ci zamontowali pamięci, do sklepu idź i niech montują poprawnie, na miejscu, tak żeby system widział te 2GB.