Windows nie widzi wifi

(9dzieniol9) #1

Witam,

Mam problem z połączeniem wifi do którego google chyba nie zna odpowiedzi;) Windowsowe połączenie sieci bezprzewodowej nie widzi żadnej sieci natomiast wyświetla:

“System Windows nie może skonfigurować tego połączenia bezprzewodowego. Jeśli masz inny program do zarządzania tym połączeniem bezprzewodowym, użyj tego oprogramowania. Jeśli chcesz by system sam skonfigurował sieć uruchom usługę konfiguracji zerowej sieci bezprzewodowej WZC, (Wireless Zero Configuration).”

Karta sieciowa to Atheros AR5005G, mam świeże sterowniki.

Atheros Client Utillity widzi sieć, ale jest dla mnie za skomplikowany żeby go używać;) W programie jest opcja wyboru oprogramowania do kontrolowania urządzenia bezprzewodowego, ale program nie pozwala (wyświetla: “Niepowodzenie”) na zmianę na Windows.

Wyłączenie programu też nic nie daje;]

Co muszę zrobić żebym mógł korzystać z wifi?

Na googlach nie znalazłem odpowiedzi. Mam nadzieję, że ktoś na odpowiedź na ten problem :wink:

(Info) #2
  1. wyłącz w autostarcie uruchamianie Atheros Client Utillity START->URUCHOM wpisujesz MSCONFIG zakładaka URUCHAMIANIE lub AUTOSTART w zależności od wersji Windowsa zatwierdzasz OK i reset komputera.

2. po resecie START->PANEL STEROWANIA->NARZĘDZIA ADMINISTRACYJNE -> USŁUGI

3. Kliknij dwukrotnie pozycję Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej

4. Na liście Typ uruchomienia kliknij pozycję Automatyczny, a następnie kliknij przycisk Zastosuj

5. W obszarze Stan usługi kliknij przycisk Uruchom, a następnie kliknij przycisk OK

To powinno załatwić sprawę i komunikat nie powinien się już pojawić a jedynie wyświetlić ci dostępne sieci

(9dzieniol9) #3

Faktycznie! Twój sposób działa;) Wielkie dzięki :wink: