Windows nie włącza się! Pomocy!

Witam.

Przed paroma godzinami grałem sobie w popularną grę CS.

Podczas grania w nią komputer się zaciął, nie chciał ruszyć więc dostał reseta.

Po resecie pasek ładowania ładpwał się bardzo długo, długo, a później ten właśnie pasek się zaciął…

Przy włączaniu kompa mam jeszcze opcje “Launch Startup Repair (recommended)”, wybierając ją wszystko się pooooowoli ładuje po czym… wyskakuje komunikat “A Recovery Disc or recovery partition cannot be found”

Wepchnąłem mu wcześniej na siłę pierwszą płytkę do przywracania systemu, która zrobiłem zaraz po zakupie laptopa ale zupełnie na nią nie reaguje.

Dodam jeszcze, że mam na laptopie system operacyjny Windows Vista i podobna sytuacja spotkała mnie w przeszłości, jednak wtedy po długich i nużących resetach w końcu zadziałał… chodził wtedy bardzo wolno, ale wydawało się jakby odzyskiwał powoli siły.

Bardzo Was proszę o jak najszybszą pomoc! Nie wiem co mam robić, nawet trybu awaryjnego nie da się włączyć!

Pozdrawiam,

Konrad…

Dodane 18.04.2009 (So) 9:44

Witam.

Mam jeszcze dwa pytania:

  1. Czy wykorzystam jeszcze do czegoś tą kopię zapasową?

  2. Czy da się jakoś dowiedzieć jaką mam Vistę na laptopie, tzn. ilu bitową czy coś takiego? Bo wpadł mi pomysł taki, żeby pożyczyć od kogoś płytki z Vista Home Premium, po czym wpisać swój klucz z naklejki… bo niestety płytki przy zakupie lapka nie dostałem…

Tylko ja nie wiem czy mam 32 czy 64 bit.

Aha i mam to nagrać na płytkę i w biosie ustawić start z napędu wewnętrznego?

tak, pobierasz np. program nero burning rom i dajesz wypal płytę z obrazy czy jakoś tak…

A na naklejce nie pisze Ci czy jest 32 czy 64bity?

Nie pisze niestety, dlatego nie wiem…

Jeśli masz mniej jak 4 GB ramu to na 100% masz 32bit… :wink:

Dziękuję bardzo za pomoc.

Co ilość pamięci ma go tego jaka winda jest zainstalowana? Mam 3 GB i Vistę 64. Mam kupować więcej pamięci tylko dlatego, że system obsługuje? I Co Ty na to?

System 64 bitowy można też poznać po tym, że jest w j. angielskim, gdyż jest on dostępny tylko iwyłącznie w tymże języku… Pozatym to nie jest problem sprawdzić. Wystarczy odpalić 64 bitową instalkę i jeżeli procek jest 32 to wyświetli się stosowny komunikat…

1.No popatrz, a ja ma w kompie Vistę 64 PL… To co napisałeś sprawdza się do XP.

  1. System 32 bit można zainstalować na procku 64 bit, do tego twórca wątku pytał o wersje systemu, bo nie wie jaki ma (32 czy 64) a na procesorze, który posiada prawie, na pewno może zainstalować obie wersje.

Mam kolejny problem…

Po ściągnięciu i uruchomieniu tego recovery na laptopie, on w ogóle jakby nie widział dysku C, gdzie zainstalowany jest windows i prawie wszystko inne. Wybierając tam coś widać było tylko stacje dysków i niemal pusty dysk D… a co za tym idzie, nic nie dało się naprawić.

Ale skoro przeglądałem i nie widać było C to… co z nim?

Wersję właśnie mam do tego 32 bit i Viste na lapku prawdopodobnie też, bo w innym wypadku nie działałoby mi wiele programów, a działało wszystko…

To teraz następne pytania:

Czy jest inne miejsce niż torrenty (mam zazwyczaj speed 10 kb/s) do pobrania Visty home premium 32bit [pl]?

Czy na pewno nic nie stało mi się z dyskiem C? Możliwe, że się spalił czy coś takiego?

Kiedy robi się formata? Przypuszczam, że przy momencie wybierania dysku, na którym chcę zainstalować Viste klikam prawym i robię format, ale czy dobrze myślę?

OTy kosmos, czytać pilnie Regulamin Forum.JNJN