Windows - nie włącza się


(Marcinm93) #1

Witam!

Mam problem. Gdy włączam komputer, pokazuje się ekran, że komputer został nieprawidłowo zamknięty lub została zmieniona konfiguracja sprzętowa (nie została) i do wyboru mam tryb awaryjny, normalny i załadowanie ostatniej działającej konfiguracji. Wszystkie opcje kończą się tak samo: Windows się ładuje, pasek się porusza i po chwili szybko miga jakiś niebieski ekran z tekstem (nie da się odczytać, zbyt szybko) i komputer się restartuje.

Chyba zrobię formata, ale może jakoś da się obejść bez tego? Chciałbym przynajmniej sprawdzić czy na dysku systemowym nie mam żadnych ważnych rzeczy.

Pozdrawiam


(Maxikazio) #2

Spróbuj zrobić upgrade biosu. Blue screen to konflikt programowy lub sprzętowy (można to rozróżnić po kodzie błędu). Nie instalowałeś przypadkiem ostatnio czegoś?


(Marcinm93) #3

Niczego nie instalowałem. Co do bluescreena - wiem, tylko że niczego nie mogę tam przeczytać.

Wolę już zrobić format, niż robić coś z biosem - nie znam się na tym za bardzo.


(Magdalena1999) #4

Weź bootowalną płytę z Linuksem ( Ubuntu, oczywiście!) i z niej wszystko uruchom. Będziesz mógł

przejrzeć partycję z systemem i w razie potrzeby zrobić kopie plików, najlepiej na pendrive'a ( a może masz dwie stacje dysków, to na drugiej ), w ogóle zrob backup danych, wszystkie eksperymenty przeprowadzaj później. Opis zachowania komputera kojarzy mi się z Sasserem, ale tu już tylko zgaduję, niech się inni wypowiedzą.


(Marcinm93) #5

Próbowałem z Ubuntu (jeszcze przed Twoim postem), ale nie mogłem dostać się do dysków.

Zrobiłem format, zainstalowałem na nowo - wszystko działa jak powinno.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.