Windows nie wstaje po ręcznym wyborze (złego) sterownika

Witam,

Mam w komputerze starą kartę bezprzewodową. Od dawna nie jest wspierana i żadne stare sterowniki nie chcą działać.

Postanowiłem, że spróbuję wybrać ręcznie sterownik do podobnej karty w Menedżerze Urządzeń. Wiedziałem, że coś się może zdupić, więc wykonałem ręczny punkt przywracania systemu. Bawiłem się z tym przez chwilę. Albo był problem z urządzeniem albo sterownik w ogóle nie chciał się wczytać. Za którymś razem wybrałem taki sterownik, że skutkiem był BSoD i restart. System już nie wstał.

Ciągle próbuje się naprawić ale bez skutku. Nie mogę wejść do trybu awaryjnego. Próbowałem zmieniać parametry rozruchu z safemode (czy jakoś tak) przez Wiersz Polecenia, ale nic to nie daje, więc przywróciłem jak było. Przywrócić stan systemu pkt. przywracania nie mogę, bo jest uszkodzone coś na dysku i nic nie robi, żadnych zmian nie wprowadza.

Nie wiem już co robić. Może z tego Wiersza Polecenia da się sterowniki usunąć?

Już nawet nie wiem czy problemem jest ten sterownik czy znowu coś z dyskiem (z którym ostatnio miałem problemy), raz przy próbie naprawy Windowsa pisało, że naprawia błędy na dysku, skończyło, ale to nie pomogło.

 

Co robić?

System: Windows 8.1 x64 (bez tej wiosennej aktualizacji, nawet nie zdążyłem jej wypróbować, a tak bardzo chciałem :frowning: )

Nie końca rozumiem, czy to karta w komputerze stacjonarnym, czy może w laptopie? Skoro w stacjonarnym, to wymontuj ją z komputera i wystartuj z systemem. Może wszystko wróci do normy? No i po co Ci ta karta, skoro - jak twierdzisz - nie jest wspierana?

Stacjonarny. Wyjąłem, dalej “Przygotowanie automatycznej naprawy” i “Diagnozowanie komputera”.

Myślałem, że po prostu ją jakoś wykorzystam jeszcze.

Witam,

Jeśli brałeś naprawę i się nie udało powinien być komunikat z ciężką do pliku tekstowego w którym mogą znajdować się twoje konflikty, które można usunąć je z poziomu wiersza poleceń ręcznie.

 

http://siedem.it/adam/jak-automatycznie-naprawic-windows-8/

 

Co do tej karty, to można instalować najnowszy sterownik jaki był dostępny w trybie zgodności.

Rzeczywiście taki komunikat wyświetlił mi się wcześniej, ale teraz co innego wyskakuje.

 

Teraz jest:

Naprawa automatyczna

Komputer nie został poprawnie uruchomiony.

Naciśnięcie przycisku “Uruchom ponownie” spowoduje ponowne uruchomienie komputera, co może rozwiązać problem. Możesz także nacisnąć przycisk “Opcje zaawansowane”, aby skorzystać z innych opcji naprawy komputera.

 

Mimo wszystko jest taki log:

http://wklej.org/id/1331227/

 

Tylko tam ostatni pomyślny rozruch to 23 marzec. A chyba 4 kwietnia przestało działać.

Jak dla mnie w tym pliku niema żadnych informacji.