Windows nie wykrywa całego ramu

(maciekk2201) #1

Witam posiadam laptop toshiba sattelite l650d. Jest w nim 3 gb ramuamu a windows wykrywa 1018 mb. W biosie ram wykrywa normalnie 3gb. Chcę jeszcze wspomnieć ze dzisiaj miałem probproblemy z blue screenem z bledem 0x00000050 ale naprawiłem go aktualizujac sterowniki do karty graficznej. Po naprawieniu bscreena wszystko działało ok dopiero od niedawna wyszukuje tylko 1 gb ramu zamiast 3. Proszę o jak nnajszybsza pomoc i z góry dziękuję. Za wszystkie błędy przepraszam pisze z telefonu.

(Longhorn2009) #2

Sprawdź czy w msconfig nie masz ustawionego ograniczenia pamięci (zakładka rozruch, opcja zaawansowane).

(maciekk2201) #3

Tam jest wszystko ok Ale popatrz na screen

(Longhorn2009) #4

Popraw obrazek bo nie wczytuje.

Może grafika rezerwuje pamięć dla siebie. Przegladałeś ustawienia bios?

(maciekk2201) #5

I jak na to kursorem dam to psize Pamieć zarezerwowana dla BIOSU i niektórych sterowników innych urzadzen preyferyjnych.

Jestem zielony w tych sprawach możesz dokładnie powiedziec o co chodzi.

edit: z tego co wwiem mam bios insyde corp. Ver.1.80

Refresh

(Bogdan_G) #6

A pobierz gdzie na wolny dysk wersję portable system explorer z linka bezpośredniego. http://www.dobreprogramy.pl/System-Explorer,Program,Windows,30381.html

To lepsze, niż systemowy task manager - dużo więcej opcji i sprawdź.

(maciekk2201) #7

Jest 3 gb

(falcon89) #8

Wpisz w menu start msconfig kliknij prawym i Uruchom jako administrator, zakładka Rozruch, Opcje zaawansowane i zaznacz Maksymalna pamięć (jeśli nie będzie ustawiona maksymalna wartość pamięci to ją wpisz), zapisz ustawienia i uruchom ponownie komputer, jeśli sytuacja nie uległa zmianie to uruchom ponownie msconfig i odznacz Maksymalna pamięć (uruchom ponownie komputer).

(maciekk2201) #9

Dalej nic

Temat do zamknięcia. Problem rozwiązany.