Windows nie wykrywa Creative SB

Dzisiaj kupiłem Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS. System ją wykrył, zainstalował, potem dorzuciłem jeszcze sterowniki od Creative. Wszystko było ok. Później zachciało mi się bawić w modyfikowane sterowniki (YouPax), softmody itd. Niestety po tym win7 nie widzi mojej karty, próbowałem już chyba wszystkiego, czyściłem system kilkoma programami, instalowałem te sterowniki jeszcze raz - bezskutecznie.

Tak wygląda menadżer urządzeń: http://img84.imageshack.us/i/beztytuudm.jpg/

Gdy klikam na Creative Audigy Audio Processor i wchodzę w właściwości mam komunikat “Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)”.

Dodam, że te modowane sterowniki zmieniały plik kernel… Planowałem użyć combofix’a, ale podobno on na Win7 nie działa poprawnie.

Polecam Ci ten sterownik SBAX_PCDVT_LB_2_15_0004EQ mam win7 64bit i audigy 2ZS i wszystko jest elegancko a też miałem sporo problemów z instalacją tej karty.

http://www.vista4beginners.com/Windows- … ound-cards

Nie przeczytałeś uważnie mojego postu. System wciąż twierdzi, że “brak zainstalowanego urządzenia audio”. Kartę przekładałem do innego slotu PCI, nic się nie zmieniło. Menedżer urządzeń w sterowniku pokazuje błąd nr 10, czyli “nie można uruchomić urządzenia”. Mogło by to wskazywać na uszkodzenie karty, ale przecież na normalnych sterownikach wszystko działało.

Przejdź do Programy i Funkcje, usuń wszystko co jest związane z Creative. Restart PC. Ponownie zainstaluj DEDYKOWANE sterowniki dla urządzenia. Nie baw się w modyfikowane sterowniki, bo większość ich jest niestabilna.

Pozdrawiam.