Windows nie wykrywa Creative SB


(Bambosz107) #1

Dzisiaj kupiłem Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS. System ją wykrył, zainstalował, potem dorzuciłem jeszcze sterowniki od Creative. Wszystko było ok. Później zachciało mi się bawić w modyfikowane sterowniki (YouPax), softmody itd. Niestety po tym win7 nie widzi mojej karty, próbowałem już chyba wszystkiego, czyściłem system kilkoma programami, instalowałem te sterowniki jeszcze raz - bezskutecznie.

Tak wygląda menadżer urządzeń: http://img84.imageshack.us/i/beztytuudm.jpg/

Gdy klikam na Creative Audigy Audio Processor i wchodzę w właściwości mam komunikat "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)".

Dodam, że te modowane sterowniki zmieniały plik kernel... Planowałem użyć combofix'a, ale podobno on na Win7 nie działa poprawnie.


(kriston) #2

Polecam Ci ten sterownik SBAX_PCDVT_LB_2_15_0004EQ mam win7 64bit i audigy 2ZS i wszystko jest elegancko a też miałem sporo problemów z instalacją tej karty.

http://www.vista4beginners.com/Windows- ... ound-cards


(Bambosz107) #3

Nie przeczytałeś uważnie mojego postu. System wciąż twierdzi, że "brak zainstalowanego urządzenia audio". Kartę przekładałem do innego slotu PCI, nic się nie zmieniło. Menedżer urządzeń w sterowniku pokazuje błąd nr 10, czyli "nie można uruchomić urządzenia". Mogło by to wskazywać na uszkodzenie karty, ale przecież na normalnych sterownikach wszystko działało.


(FadeMind) #4

Przejdź do Programy i Funkcje, usuń wszystko co jest związane z Creative. Restart PC. Ponownie zainstaluj DEDYKOWANE sterowniki dla urządzenia. Nie baw się w modyfikowane sterowniki, bo większość ich jest niestabilna.

Pozdrawiam.