Windows nie wykrywa drukarki!

Cześć wszystkim,

Mam problem z podłączeniem mojej drukarki do routera wifi 6. Moja drukarka to Brother DCP-T500W, a mój router to Technicolor CGA4236TCH1.

jest ona już połączona z moją siecią WiFi, jednak nie widzę jej na moim laptopie.

Próbowałem już kilku sposobów, takich jak restart drukarki i laptopa, ale nadal nie jestem w stanie uzyskać połączenia. Wydaje się, że drukarka jest podłączona do sieci, ale nie jest wykrywana przez mój laptop.

Nie jestem ekspertem w dziedzinie technologii, więc może ktoś z Was miał podobny problem i wie, jak go rozwiązać? Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Z góry dziękuję!

Nie znam tego modelu drukarki ale jeśli jest podłaczona do sieci wifi to ma swój adres ip. Sprawdź w drukarce jakiś raport czy cos podobnego to pokaże jej adres IP. Jeśli nie to przeskanuj sieć jakimś programem typu IP scaner to pokaże wszelkie urządzenia w twojej sieci i będzie drukarka. Wtedy drukarkę instalujesz po IP. W ruterze przypisujesz stały IP dla drukarki i po sprawie. Druga opcja to drukarka nie jest w twojej sieci ponieważ nie działa z wigi 5ghz i musisz w ruterze ustawić aby rozsyłał sieć 2.4 ghz.

IP znam i gdy próbuje połaczyć manualnie przy jego użyciu to nadal nie łapie drukarki. do rutera dostępu za bardzo nie mam, bym musiał kontaktować sie z dostawcą internetu, oraz ruter teraz nadaje w 2,4 i 5Ghz w jednej sieci tak samo jak poprzedni ruter (ruter był zmieniany bo zmieniałem plan u dostawcy i od niego mam ruter) więc powinno działać.

EDIT:
Zmienilem w ustawieniach drukarki IP z: 192.168.001.195 na 192.168.0.195 i wszystko działa, tylko teraz mam pytanie, czy tak to może zostać i czy będzie to działać cały czas, drukarka nigdy nie jest wyłączana, cały czas jest podłączona.

Może zostać, widać numeracja .1. jest popularniejsza od .0. (np. TP-Link) - próbowała się komunikować ze złą podsiecią.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.