Windows niechce sie załadować

Witam , dzisiaj podczas gdy mój brat korzystał z komputera wyłączyli prąd w okolicy. Teraz , kiedy chce włączyć komputer , windows dochodzi do paska ładowania i dalej nic sie nie dzieje. Próbowałem odpalić go w trybach awaryjnych , ostatniej dobrej konfiguracji ale we wszystkich sie zawiesza , działa jedynie tryb awaryjny z wierszem polecenia.

Próbowałem naprawić windows z płyty za pomocą chkdsk /p /r ale nadal jest to samo.

Dodam że mam ups , i brat powiedział ze prawidłowo wyłączył komputer. Co może być przyczyną i jak przywrócić windows “do życia” ? ;d

Konfiguracja :

Intel Core 2 Duo E4300

Asus P5N-E SLi

Corsair 2x1GB DDR2 667 Mhz

Samsung 320 GB

Radeon HD4850 Toxic 512 MB

Zasilacz YESICO 430 W

Windows XP Service Pack 3

Z góry dziękuję za pomoc.

W takim bądź razie napraw go za pomocą płyty instalacyjnej (nie poleceniem chkdsk).

A jak zainstaluje z tej płyty to strace moje pliki ? Czy przy instalacji zostawały ? Tak sie pytam bo mam pare ważniejszych dokumentów i nie chce ich usunąć

nie usuna ci sie jezeli masz na innym dysku bo jak instalujesz z poziomu biosa to przy instalacji systemu musisz sformatowac jeden dysk na ktorym wgrywasz xp

Ok , zainstalowałem windowsa od nowa i chodzi , dzięki za pomoc.

Swoją drogą jestem ciekaw co sprawiło że zawieszał sie przy ładowaniu…

sobie poczytaj w encyklopedii wirusów na kasperskim tam aż się roii które powodują taki problem

Hmm a może brat nie wyłączył kompa i zauważył że nie ma prądu jak wyłączył się UPS ? w takim wypadku mogło dojść do uszkodzenia plików systemowych w skutek czego system nie był w stawie się uruchomić.