Windows niemiecki i office na wiele stanowisk


(Bor1904) #1

Witam,

Chciałbym sie dowiedzieć czy legalne (i technicznie możliwe) jest zainstalowanie na laptopie kupionym w niemczech z win XP po niemiecku polskiej wersji tego systemu (mam nośniki PL) a klucz jest pod lapkiem.

Inna sprawa to czy na dzień dzisiejszy chcąc kupić 3-5 licencji office 2010 musze kupować je jako pojedyncze licencje czy są może jakieś grupówki ?

z góry dziekuje


(fiesta) #2

Office w wersji Home & Students jest w wersji na 3 stanowiska o obrębie jednego gospodarstwa domowego z wyłączeniem zastosowań komercyjnych.


(pysiu) #3

Z tego co pamiętam to klucz nie powinien pasować z innej wersji językowej xp

a tu taka ciekawostka http://lajfmajster.pl/2010/03/01/angiel ... instalacji jak spolszczyć różne wersje językowe :slight_smile:


(Bor1904) #4

Przepraszam nie dodałem że do zastosowań komercyjnych office mnie interesuje ale ważniejszy jest dla mnie windows w innym języku. Ktoś może potwierdzić?


(Marcin1025) #5

Xp na polskiej wersji będzie działać jak zainstalujesz z tego klucza co posiadasz.


(Radek68) #6

No niekoniecznie. Znajomy chciał tak zrobić z DELL-em przywiezionym z niemiec (XP home), i klucz mu nie pasował.

Co do licencji grupowych, to owszem, są takie dostępne.

Użytkownicy, którzy chcą kupić pięć lub więcej licencji, mają do wyboru dwa pakiety Microsoft Office 2010 dostępne w programach licencjonowania grupowego.

Cytat ze stron MS dotyczących licencjonowania:

Program Open

Program licencji grupowej Open jest najprostszym sposobem nabycia licencji wieczystych na oprogramowanie Microsoft, przeznaczonym dla małych i średnich firm jednostek edukacyjnych i administracji publicznej.

W programie licencje można nabywać w sposób elastyczny – w dowolnym momencie trwania umowy oraz na dowolną ilość produktów, które są firmie w danej chwili potrzebne. Aby dokonać zakupów oprogramowania w programie Open pierwsze zamówienie powinno być złożone na co najmniej 5 dowolnych licencji. Kolejne zamówienia mogą być składane na dowolną ilość licencji. Licencje mogą być kupowane same lub z pakietem korzyści Software Assurance. W zależności od wielkości zamówienia określany jest poziom cenowy gwarantowany przez dwa lata trwania umowy.


(SilberPunkt) #7

Tyle, że taki system będzie nielegalny...

:roll:


(Bor1904) #8

to jeszcze może ktoś sie orientuje jak z legalnością takiej zmiany języka przy zaLożeniuu że sie uda od strony technicznej ?


(Marcin1025) #9

A kto sprawdzi że system jest z niemieckiej wersji? nikt


(Bor1904) #10

yy z tego co kojarze to na naklejce jest informacja odnośnie regionu/języka a system bedzie w całości w innym języku ...


(SilberPunkt) #11

Firma trudniąca się wykonywaniem audytów oprogramowania wykryje to w 5 sekund...

:roll:


#12

Niby legalne to nie jest, bo podobno kupując system, kupujemy go w konkretnym języku, ale...

Co z laptopami? Bardzo często, podczas pierwszego uruchomienia mamy do wyboru kilka języków w jakich system może się z nami komunikować. Co więcej, podczas przywracania systemu (recovery), możemy po raz kolejny dokonać takiego wyboru. Jak wygląda sprawa legalności w takim wypadku? Może kolega który zadał pytanie, na laptopie miał możliwość wyboru języka podczas instalacji? Może nie odpowiadał mu crapware dołączony przez producenta i zainstalował system z czystej płytki z Windowsem (nie jest to nielegalne), a że podczas instalacji z dysku miał do wyboru np. j. polski, to w takim języku zainstalował "czysty" system.

Jak widzicie, licencja Windowsa jest w wielu miejscach nieprecyzyjna, nie przewiduje niektórych scenariuszy.