Windows NT 4.0 błąd 0x00000067

Witam

Mam jedno pytanko. Rzecz się tyczy systemu Windows NT 4.0 SP5. Wczoraj tenże system mi padł, tzn w trakcie uruchamiania pojawia mi się piękny bluescreen (błąd STOP 0x00000067).

Czy odzyskiwania systemu za pomocą trzech dyskietek startowych polega na próbie naprawy czy cały system zostaje przeinstalowany? jest to dla mnie o tyle ważne że system ten stoi na urządzeniu który steruje minilabem i wolałbym się nie brać się za instalacje sterowników.

PS. Ewentualnie jak ktoś zna rozwiązanie tego problemu (naprawy błędu) to się nie =)

Pozdrawiam

Dodane 27.03.2010 (So) 14:33

Dobra i tak już nie mam wyjścia, więc próbuje naprawić system przy użyciu tych trzech dyskietek, ale tu się pojawia kolejny problem…

Kiedy wkładam drugą dyskietkę pojawia mi się kolejny błąd

Stop 0x0000007B Inaccessible Boot Device

(0xFF109C50, 0x00000000, 0x00000000, 0x00000000)

Próbowałem jeszcze raz robić dyskietki z trzech oddzielnych źródeł (za każdym razem na nowej nie używanej dyskietce), przeczytałem również poniższe artykuły za strony Microsoftu:

http://support.microsoft.com/kb/126423

http://support.microsoft.com/kb/172773/EN-US/

Jezeli chodzi o pierwszy link to nie rozumiem o co chodzi w kwestii

“Make sure the jumpers on the floppy drive unit matches the drive types defined in the computer system BIOS.”

O jaką zgodność zworków z ustawieniami BIOSU chodzi?

Natomiast w drugim linku:

"To work around this issue, install Windows NT Workstation with the /b switch. This causes Windows NT Workstation Setup to run without requiring the installation disks.

W jaki sposób uruchomić instalacje z parametrem /b, skoro instalka startuje bezpośrednio z HDD…

Pozdrawiam Karol

czy posiadasz dwie stacje dyskietek :?: Sprawdź w BIOSIE jak widzi stacje dyskietek czy jest to 3,5 cala czy może 5,25 cala, gdzie przydziel literę urządzeniu.

nie, jest tylko jedna stacja dyskietek 3,5 cala

Bootujesz z dyskietek i potem wpisujesz setup /b i wciskasz enter.

Skoro masz komunikat 0x7b, to możesz mieć wirusy przez które Windows nie może uzyskać dostępu do partycji systemowej lub partycja jest uszkodzona. Przeskanuj system którymś z bootowalnych antywirusów z tej strony: http://www.searchengines.pl/Bootowalne- … 12329.html jak nie pomoże, to niestety zostaje podłączenie hdd jako slave, skopiowanie danych i ponowna instalacja systemu łącznie z skasowanie i ponownym utworzeniem partycji.

Podobno rozwiązaniem problemu jest wyłączenie cache BIOSU, niestety nie mogę znaleść w tymże BIOSie opcji pozwalającej na wyłącznie tego… Czy zna ktoś program podobny do Aida32 tylko startującego z boota żebym mógł sprawdzić model płyty głównej i ewentualnie poszukać jakiegoś manuala…?

Niektóre biosy mają poukrywane opcja. Po wciśnięciu klawisza del i pojawieniu się biosu wciśnij klawisze ctrl+f1 i teraz sprawdź, czy będzie.

Niestety nie pomogło, ale znalazłem coś takiego:

Advanced/Advanced Chipset control/ enable memory gap (domyślnie jest disabled, inna opcją jest extended)

Czy to może być to?

BIOS to PhoneixBIOS 4.0 Releace 6.0

Dodane 03.04.2010 (So) 12:58

Witam ponownie

Czy ktoś jest w posiadaniu Service Pack’a 5 do w/w systemu? Przeszukałem wujka google i większość stron które oferowały ściągnięcie tego dodatku to linki do downloadu microsoftu, a tam niestety już tego Service Packa nie ma…

OT - kosz.