Windows od ASUSa z recovery- pomoc w sprzątnięciu

Witam! Problem tak jak w temacie, posiadam laptop Asusa. Instaluję windows z partycji recovery, co jest jednoznaczne, że z całym syfem od asusa. Gdyby wszystko działało to bym się nie czepiał… ale: instaluje się masa aplikacji, których nigdy nie użyję oraz działanie można wykonać poprzez np. panel sterowania- niepotrzebne i tylko muli system. Instalują się Adobe’y, które nawet nie działają! PDF się nie otwiera, trzeba usunąc i od nowa go zainstalować. Jednym słowem- wielki burdel w komputerze. Chciałbym to jakoś uprzątnąć. Używałem do tego Revo Pro, ale ten nie do końca sobie z tym radzi. Niektóre aplikacje i tak pozostawają w systemie, niektórych on nie widzi i tylko siedzą i spowalniają komputer. Próbowałem ściągnąć windowsa z internetu (wpierw z the ****** bay, lecz ten nie działał, wypaliłem płytkę lecz po formacie partycji C brakowało mu plików i przerywało instalację. Następnie próbowałem pobrać TRIAL ze strony dobreprogramy.pl, lecz jest to Enterprise i nie wiem czy to jest dobra wersja, muszę mieć Home Premium 64 bity, ponieważ taki mam oryginalny CD-Key) a gdy to zawiodło poddałem się i postanowiłem napisać tutaj. Zależy mi aby system był czysty, bez zbędnych programów. W sumie nie zależy mi na ani jednej aplikacji od ASUSa, ponieważ wszystko mogę zrobić sam poprzez panel sterowania itd. Czy jest sposób aby to jakoś wyczyścić? A jeśli nie to jakaś porada skąd moge wziąć POPRAWNEGO windowsa? Wiem, że z internetu to nielegalne itd., ale płyty niestety nie mam od kogo pożyczyc, każdy siedzi na XP bo mu dobrze. Jeśli ktoś ma to może mi na PM wysłać link do działającego, nie okrojonego etc. windowsa na PM, będę mega wdzięczny. Liczę na zrozumienie, ponieważ na pewno nie jedna osoba była w takiej sytuacji jak ja.

Pozdrawiam, Borzuck.

PS. Mam nadzieję, że temat i nazwa jest prawidłowa, chyba nic nie sknociłem :wink:

Jeśli chodzi o sam nośnik do Windows 7 HP x64 - to obejrzyj to: http://www.komputronik.pl/product/11184 … ogramy_PC/.

Nie tylko ty masz problem z “brudami” od producenta laptopa. To samo miałem z Toshibą. Nie ma co się bawić w kombinowanie z innym, czystym systemem na płytkach, bo mogą być potem komplikacje z działaniem systemu. Poza tym system z partycji Recovery bardzo łatwo i wygodnie się instaluje i masz wszystkie gotowe sterowniki. Szkoda z tego rezygnować. Trzeba spokojnie odinstalować chociaż część aplikacji. Polecam mały i sprawny programik Remove 3.0, który ma sporo większe możliwości, niż systemowy dodaj usuń programy

system-windows-brak-plytki-t448601.html?hilit=webkod#p2841560

Chcesz sprzątnąć laptopa po instalacji Recovery, użyj to: http://slimcomputer.com/ Program sprawdzi i wskaże, co można wyrzucić, no i odinstaluje wskazane aplikacje. Adobe Reader nie odinstalowuj, lecz zaktualizuj z menu Pomoc > Aktualizacja.