Windows OEM - do czego przypisany?

Witam. Pytanko:

Z tego co wiem Windows kupiony z płytą głowną jest do niej przypisany/ A jeżeli kupię OEM osobno?? To się przypisuje do Plyty też?? Czy może do myszki która jest w zestawie?? A i jaka rożnica cen zestawu z myszą i bez o ile takie istnieją. Proszę bardzo o odpowiedź.

OEM jest tylko z “czymś” :stuck_out_tongue: nie ma OEM bez “dodatku” :stuck_out_tongue:

Z tego co wiem M$ wycofał już dystrybucję wersji OEM z myszką :hmmm:

Nie kupisz OEMa osobno tylko z jakąś niezbędną częścią komputera.Tak jest w licencji OEM.

Te zestawy “z myszką” to są OEM a te “bez myszki” BOX. OEM Windowsa XP Home to ok. 300-350 zł, natomiast wersja BOX to ok. 500 zł.

Czyli jak kupię OEM to przypisze mi się do płyty głównej, i potem jak będe chciał zmienić to co muszę zrobić?? Iść do nich niech spalą??

Złączono Posta : 20.06.2006 (Wto) 16:37

No i czemu nie kupię OEM bez jakiejś cześci?? To z czym sprzedawają jak nie z myszką???

np. płytą główną.

bo na tym polega licencja OEM :slight_smile: bez dodatku jest to wersja BOX :slight_smile:

ale co zmienić :?: :slight_smile:

Zmienić płytę główną. Co muszę zrobic aby system był legalny??

I patrzcie na to:

Ten tekst pochodzi z jednego z sklepów, i co teraz powiecie??

OEM kupisz razem z płytą główna, czyli cena płyty + cena Windowsa OEM. Możesz wymieniać wszystko do woli z wyjątkiem płyty do której był przypisany.

Samego OEM zabrania licencja sprzedawać. Możesz kupić z płyta, procesorem lub z czymś niezbędnym do działania komputera.

ddr94 a możesz dać link do tego

:roll:

Proszę bardzo:

http://www.proline.pl/shop.php?id=legalnywindows

Złączono Posta : 20.06.2006 (Wto) 16:57

Nie mówcie że nie wiedzieliście??? :o :o

Widziałem to kiedyś, ale nie wiem co na to Microsoft. :lol: Oferta ciekawa dla “zbłąkanych dusz”. :mrgreen:

A moge kupić OEM np. ze stacją dyskietek, i niech będzie przypisana do stacji… :stuck_out_tongue: Da rade?

Ale legalna. Ciekawe właśnie co z tą stacją dyskietek???

Z tym OEM bez dodatku chyba jest tak że “sami” musimy go potem przypisać do jakiegoś elementu … :?

byłoby fajnie :lol:

Artykuł o OEMach

Typy licencji

Polecam sobie przeczytać. :lol:

No dobra czyli co sklep kłamie??

A tak apropo to jak się przypisuje do tego elementu??

Jest to automatycznie robione podczas aktywacji. O aktywacji więcej jest TU i TU.

tzn w jakim sensie :slight_smile: możesz kupić OS nie przypisany do żadnego komponentu, który przypiszesz dopiero podczas aktywacji :slight_smile:

Proszę nie wygadywać bzdur. Od ubiegłego roku można kupić solo Windows XP OEM bez żadnej myszy czy innego sprzętu. Zmieniła się licencja i sprzedaż wiązana została wycofana.

Jedynym ograniczneniem jaki wprowadzono, jest zakup takiej wersji przez firmę, która zajmuje się samodzielnym składaniem sprzętu komputerowego. W praktyce żaden sprzedawca nie ma ani prawa ani obowiązku badać klienta kim on jest i do czego OEM jest mu potrzebny. To już problem klienta jak się potem będzie tłumaczył

Natomiast co do “przywiązania” licencji do płyty to owszem, Microsoft tak właśnie to interpretuje. Problem w tym, że takiego zapisu nie ma w treści licencji. Jest to więc dowolna interpretacja Microsoftu

Problem w tym, że w sytuacji zmiany płyty na inną (poza jej uszkodzeniem, gdyż wtedy licencja biegnie nadal z nową płytą) trzeba kupić nową kopię systemu Windows. Coś za coś. Płacimy mniej za OEM-a to liczymy się z pewnymi ograniczeniami

Czyli nie do się zmienić płyty np. modernizuje kompa, stara płyta główna sprawna, i wtedy wyjściem jest tylko nowy windows??

Jeśli to wersja OEM to tak :slight_smile: - trzeba kupić nowy win.