Windows OneCare Live - jak się go pozbyć?

Po zapoznaniu się z news’em na stronie dobreprogramy.com postanowiem bliżej przyglądnąć sie programowi Windows OneCare Live. Jednakże ponieważ jest to program Microsoftu i to jeszcze w wersji BETA, nie można się było po nim spodziewać nic innego jak tylko kłopotów. Mój system doznał totalnego paraliżu - nie działają Firewall i program antyvirusowy; nie mogę ustanowić połączenia sieciowego. Co ciekawe sam OneCare również nie chce się odpalić. Wyskakuje tylko alert o jakimś błędzie i na tym koniec. Najgorsze jest jednak to, że programu tego nie mogę uninstalować - z poziomu menu Dodaj/Usuń programy. Czy istnieje jakiś sposób aby pozbyć się tego “śmiecia” z komputera. Proszę o szybkie i konstruktywne odpowiedzi.

wyłącz wszystkie procesy programu ,usuń folder w Program Files lub z innej lokalizacji oraz Temp [start :arrow: uruchom :arrow: %temp%] i przeczyść rejestr tym http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=178 ;]

lub inne wyjście:

start=>uruchom=>msconfig=>zakładki uruchamianie i usługi=> wyłączasz wszystko co jest związane z onecare

start=>uruchom->services.msc=>jak wyżej wszystkie suługi ustawiasz na wyłączony (ppm->właściwości)

Dopiero potem robisz tak jak mówi bunio: usuwasz foldery programu, czyścisz rejestr.

Po tych zabiegach nie powinno być już po nim najmniejszego śladu :slight_smile:

Gdybyś uważnie przeczytał całego posta i w dodatku zajrzał na vortal,

to zauważyłbyś

oraz

Twoja ocena jest zatem przedwczesna i zostanie stosownie doceniona

Sam post - jako OT - skasowano


Bo nie na szystkich wersjach Windowsa można go instalować

może został odinsatalowany juz program?? sprawdz czy jeszcze istnieje na dysku, a może został tylko wpis w Dodaj/Usuń Programy gdzie należy usunąć go z rejestru start=>> uruchom regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall