"Windows-owy Explorer" lepszy od innych menedżerów plików?

“Windows-owy Explorer” lepszy od innych menedżerów plików?

 

 

Np.

xplorer2 x64 - ulega awarii jeśli duża ilość danych…

Total Commander x64 - na pewno wolniejszy przy odczycie dużych ilośći danych (dużo folderów/dużo plików) a przy tym potrafi się zawieszać…

Testowałem także inne - “za słabe są na dużo danych”

 

W tych aspektach zwyczajny Windows-owy Explorer BEZ PROBLEMU radzi sobie z mnóstwa ilością danych (NIE ZAWIESZA SIĘ)

 

He ???

 

A ze 20 lat przwijają mi się przez kompa wszystkie wersje TC, beta też. Nigdy nie widziałem zwisu tego programu.

Jakoś nie za bardzo widać aby się mulił, wejście do katalogu gdzie jest ponad 40000 fotek jest praktycznie nie zaóważalne

  1. Ile masz podfolderów w folderze? Czy to tylko 1 folder?

  2. Jaka wielkość partycji i ile zajmuje miejsca 40k fotek?

  1. Mam to 2x. W jednym katalogu 40k bo tam wyszukuję po numerach plików. I kopię zżutu z płytek podzieloną na 301 katalogów bo XnView dostaje czkawki mu zapodam głowny katalog :slight_smile:

  2. Wieklość partycji 219gb z groszem. 40k fotek zajmuje 50gb. Czyli z partycji zajęte 100gb z grosikiem.

 

P.s Wyzwaniem dla TC była komenda obliczenia zajmowanego miejsca katalogu Windows, 20000 katalogów i 92000 plików. Zajeło mu to 22s. No ale tam podliczał faktycznie zajmowany obszar.

 

Ty masz 40k … a ja mam 3000k !!

Katalogów …o wiele …wiele więcej niż u ciebie…

600 GB danych

Jestem skory uwierzyć w 3000000 (3 mln) plików…

 

Ale jesli to podzielone na dużo dużo katalogów to nie powinno być problemu. Jedyne spowolnienie jakie można zobaczyć w TC, to tylko jak ma wyświetlić sortowanie tysięcy plików (w jednym katalodu). Ale ty nie masz tych 3000k w jednym katalogu.

1 główny folder a w nim 60000+ podfolderów a nich pliki. Więc jaki jeden katalog ???