Windows Phone 7 - kilka pytań dotyczących tego systemu

Cześć!

Widzę, że na tym vortalu jest bardzo dużo użytkowników przeciwnym nowemu systemowi Microsoftu - Windows Phone 7 . Na początku byłem tego samego zdania - i nie ukrywam, że system Microsoftu ma parę niedociągnięć - przegięli z brakiem obsługi kopiuj-wklej i multitaskingu. Jednakże pomimo tych wad to nie jest system kompletnie nie udany, nie nadający się do codziennego użytkowania - jak to się da wyczytać z komentarzy pod niektórymi newsami o tym systemie.

Chciałbym się więc dowiedzieć nieco więcej o tym systemie, w związku z tym mam parę pytań - i będę bardzo wdzięczny, za odpowiedzenie mi na nie

  1. Czy kupując aplikacje w Windows Phone Market Place mam możliwość ich zwrotu tak jak w przypadku Androida? Jeśli tak to w jakim czasie?

  2. Czytałem gdzieś, że Polscy użytkownicy nie mają dostępu do płatnych aplikacji w Windows Phone Market Place - czy to prawda? Jeśli tak to czy można tą blokadę ominąć podając przy zakładaniu konta fikcyjne dane użytkownika z USA?

  3. Czy są dostępne już aplikacje do:

  • Obsługi filmów formatach takich jak AVI, DVIX?

  • Oglądania filmów w serwisach takich jak YouTube? I pobierania ich na dysk?

  • Menadżer plików przy pomocy, którego mogę przenosić, kopiować i wycinać pliki?

  • Opera Mini/Mobile?

  • Klient Skype?

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź

Z tego co wiem trzeba kombinować z ustawieniami regionalnymi na PC i z fikcyjnymi danymi. Jak dla mnie to kolejny przykład olewania Polski przez MS.

Oglądanie pewnie tak, ale z zapisywaniem to już nie wiem - choć pewnie nie.

Nie ma i nie bedzie - WP7 to zamknięty system plików jak w ajfonie. Nawet nie ma trybu pamięci masowej - pliki możesz kopiować tylko przez oprogramowanie Zune (niby jest możliwość zamontowania na siłę WP7 jako pendrive - przez rejestr, ale skopiowanych tak plików system nie zobaczy)

Nie ma i możliwe, że nie będzie.

Chyba też jeszcze nie ma.

Ogólnie nie ma co się w to pakować - raz, że brzydkie to jak noc - no przepraszam, ale podoba ci się czarny interfejs z kwadratami w stylu Windows 95? Dwa, że brak wielu funkcjonalności jak Copy-Paste, multitaskingu i innych o czym już wspomniałeś - braków jest jednak więcej. Trzy, że mało do tego jeszcze sensownego oprogramowania i cztery kompletny brak wsparcia dla Polski - język angielski i brak polskiej klawiatury.

Ostatnio patrzyłem i jeszcze filmików na YT nie można oglądać. A szkoda, poza tym system brzydki. Całkowita porażka MS. A miała być rewolucja w smartfonach.

Polecam Androida. Na przykład Samsung Galaxy i5700 jest świetny, tylko że producent się nie postarał i nie ma sterowników 3D.

Wiem, przy tych wadach nie ma nawet co pakować się w ten system - nawet smartphone z Androidem sprzed ponad roku ma wiele funkcji, których brakuje e tym systemie. Jednakże zapytałem bo przy obecnych problemach Androida z rozdrobnieniem, mogłaby to być całkiem sensowa alternatywa.

Podoba mi się jednak to, że Microsoft nałożył na producentów sztywne wymagania sprzętowe i zabronił im dodawania więcej niż 3 aplikacji, tak, że po premierze nowszej wersji systemu powinna pojawić się ona bardzo szybko dla użytkowników smartphone. W przypadku Androida trzeba na to czekać całe wieki…

Z tym, że jest brzydki nie do końca się zgodzę - to kwestia gustu, ale te kwadraty fajnie się prezentują w takim małym urządzeniu. No i wydaje mi się, że oprogramowania na ten system przybędzie - Microsoft robi wszystko, żeby dodać go do jak największej liczy urządzeń, a przez to rośnie liczba użytkowników i zapotrzebowanie na aplikacje…

Nie mozę być, przecież to stara Nokia potrafi. Jak jest RealPlayer na WM to pewnie można w jakości minimum QCIF (czyli ćwiartka rozmiaru VGA, choć obstawiam że lepszą jakość na takim sprzęcie się osiągnie)

Hmmm, może odpali - Opera Mobile, choć lepiej wejść m.opera.com i samemu sprawdzić.

Raczej już nie będzie, ale wszystko się szybko zmienia - KLIK

Wiem że jakiś format obsługuje (nagrywanie) - AVI, MPEG, WMA lub coś popularnego, w każdym razie coś “pakowałem” z 80MB do 20-30MB praktycznie bez straty jakości.

  1. Czy kupując aplikacje w Windows Phone Market Place mam możliwość ich zwrotu tak jak w przypadku Androida? Jeśli tak to w jakim czasie?

WP7 nie jest oficjalnie dostępny w Polsce. Fakt, jedna sieć z drugą czy producent pewien wrzucili swoje telefony z WP7 do Polski - ale oficjalnie nie powinni. Nie ma obsługi języka polskiego, nie ma polskiej klawiatury. To nie jest “olewanie” - tego tutaj jeszcze nie powinno być. WP7 dla kolejnych rynków (w tym Polski) będzie pewnie pod koniec tego roku.

Tak, można założyć konto dla “amerykańskiego” użytkownika. Tak jak kiedyś się to robiło dla Xboksa. Czy działają wtedy płatne aplikacje - nie potrafię powiedzieć, nie miałem okazji testować.

AVI/DivX, jeżeli zadziała w Zune (oprogramowaniu na komputerze), zostanie automatycznie przekonwertowany przy kopiowaniu go na urządzenie i będzie działać.

Filmiki oglądać można. Pobierać - nie. Na razie. Aczkolwiek ze względu na specyfikę programowania dla WP7 to z pobranymi filmami i tak niewiele się będzie dało zrobić.

Nie będzie, przynajmniej oficjalnie. Pliki to nie jest coś, czym powinieneś się interesować, to jest telefon, a nie komputer :wink: Oczywiście przesadzam, ale mniej więcej taka jest polityka Microsoftu obecnie. Producent chciał się absolutnie odciąć od folderów, plików i całej reszty tego badziewia - co ma swoje zarówno dobre, jak i złe strony.

Jeszcze nie. I obstawiam, że na razie nie będzie.

BTW, dokładnie sobie obejrzyj czy ci się ten system podoba wizualnie. Jak widzisz, jest sporo ludzi którzy twierdzą, że jest brzydki, a dla odmiany jest równie wiele osób, które twierdzą, że jest śliczny. Albo pokochasz, albo znienawidzisz.

Jeszcze jedna uwaga - multitasking jest, ale nie dla aplikacji 3rd party. Czyli Zune i Internet Explorer mogą działać razem, ale Last.fm i Hexic (gra na Xbox Live) - już nie.

Na razie mam wrażenie, że system jest dla fanów marki (są tacy? oprócz mnie ;-)) i innych “early adopters”, możliwe, że rozwinie skrzydła dopiero po drugim uaktualnieniu (kojarzy mi się określenie “Service Pack 2”) w tym roku. Jeżeli wybierasz telefon “na teraz”, oczekujesz od niego olbrzymich możliwości i swobody modyfikacji - wybierz coś z Androidem.

Odświeżam nieco temat ponieważ zamierzam na wakacjach wymienić wysłużonego i małonowoczesnego HTC Touch Diamonda 2 na coś nowszego. Tylko ponieważ nie należę do tej grupy ludzi, którzy podążają za nowinkami technicznymi i wymieniają często smartphone na nowy. Dlatego chciałbym mieć urządzenie, które będzie aktualne przez mniej więcej około dwóch lat…

Dlatego coraz bardziej przekonuję się do Windows Phone od Microsoftu – oglądałem kilka filmów na Internecie i muszę powiedzieć, że bardzo podoba mi się jak płynnie chodzi ten system – żadnych przycięć, zawieszeń itp. Od dnia w którym założyłem ten wątek nieco się zmieniło, można być już niemalże pewnym, że Skype dla tego systemu się pojawi, a końcem roku system ten otrzyma najprawdopodobniej polski interfejs, wielozadaniowość i wiele innych potrzebnych funkcjonalności. I fajne jest to, że na pewno otrzymam możliwość zaktualizowania systemu niemalże od razu po premierze łatki – bez długiego czekania na łaskę producentów telefonu…

I dlatego zastanawiam się nad HTC HD7 – ma fajny duży ekran, na którym bez problemu można oglądać filmy czy przeglądać sieć – co myślicie o tym urządzeniu? Na Allegro nówkę można kupić już za 1400 PLN, więc nie jest to strasznie wygórowana kwota, zwłaszcza, że jak mówię telefon bez problemu będę mógł aktualizować do najnowszych wersji przez dłuższy czas w przeciwieństwie do Androida…

Witaj.

Od dwóch tygodni posiadam smartfona z WP7 na pokładzie - HTC Mozart.

Jeżeli chodzi o system to śmiga jak rakieta. Po NoDo aplikacje włączają się o wiele szybciej, jest kopiuj-wklej. :slight_smile: Ponoć jakoś się da kupować płatne aplikacje, niestety ja nie mam karty kredytowej więc nie sprawdzałem, darmowe można bez problemu ściągać (wystarczy telefon i konto Zune ustawić na kraj w którym jest oficjalnie Marketplace, ja mam ustawione UK). Mam nadzieję, że Mango o którym wspomniałeś pojawi się znacznie szybciej niż obiecywano, już 24 maja MS ma na jakiejś konferencji pokazać ten update (nie pamiętam dokładnie jak się zwała).

Nie wiem co jeszcze napisać. Dla mnie Windows Phone 7 to system idealny. Jak masz jakieś pytania to pytaj. :slight_smile:

EDIT:

HD7 to dobry telefon, niektórzy mówią, że najlepszy z WP7. Jeżeli potrzebujesz aż takiego kolosa to kupuj. :slight_smile: Dla mnie jest za wielki (koleżanka ma HD2, też ma 4,3", ledwo mi się w dłoni mieści). Ja bym się zastanowił nad LG E900/HTC Mozart.

Miło mi, że jest tu użytkownik, ten używa tego systemu operacyjnego - mam nadzieję, że będę mógł dowiedzieć się dużo więcej niż z internetowych serwisiów, gdzie często reporteży opierają się na pogłoskach i podają często niesprawdzone informacje…

W związku z tym zadam kilka takich dość szczegółowych informacji

  1. Odnośnie przeglądania internetu - jest tylko jednak przeglądarka Internet Explorer, czy są dostępne jakieś produkty konkurencji? Np. SkyFire?

Jak działa przeglądanie sieci - na filmikach w YouTube widzę, że strony wyświetlają się tak jakby były oglądane na tradycyjnym komputerze - jak działają jednak takie serwisy jak Gmail, Google Docs itp.? Da się ich w ogóle używać?

  1. Odnośnie klawiatury - wiem, że nie obsługuje polskich znaków, do tego będę musiał się przyzwyczaić, bo muszę powiedzieć, że w chwili obecnej nawet w SMSach dodaję polskie końcówki - ale jak wygląda pisanie na niej? Jest przyjemne, czy napisanie w niej jakiegoś dłuższego tekstu jest bardzo męczące?

  2. Odnośnie kontaktów - jak przeniosłeś kontakty z poprzedniego telefonu? Jestem w dość uprzywilejowanej sytuacji, bo mój telefon ma w chwili obecnej Windows Mobile na pokładzie - mam nadzieję, że Microsoft nie zapomniał o dawnych użytkownikach i umożliwi jakieś proste przeniesienie kontaków z poprzedniej “słuchawki”…

  3. Odnośnie aplikacji i Marketplace - jakie aplikacje się w nim znajdują? Dużo jest gier? I czy są jakieś ciekawsze specjalistyczne aplikacje - np. coś do używania pulpitu zdalnego?

  4. I ostatnie już pytanie - jak wygląda aktualizacja nowszego systemu na tym telefonie? Czy tak jak w przypadku Windows Mobile wiąże się z utratą wszystkich kontaktów, jeśli nie zrobi się ich wcześniej backupu oraz ustawień telefonu?

Odnośnie modelu, to tu będę musiał się jeszcze zastanowić… na razie jednak chcę ostatecznie zdecydować co do systemu:) Ale HD7 mi się podoba, bo ma właśnie duży ekran :slight_smile: Ale przed zakupem i tak zapewne oglądnę go w Saturnie - zobaczę jak leży przy uchu, jak mieści się w kieszeni itp. Dlatego decyzja nie jest jeszcze ostateczna…

Tak więc będę wdzięczny jeśli odpowiesz na moje pytania - z góry dzięki:)

Czuje się wyjątkowy. :smiley:

  1. Jest kilka przeglądarek w Marketplace, np. ja mam SurfCube Browser obok IE aczkolwiek nie używam jej bo IE jest w sam raz. :slight_smile: SkyFire nie ma, Opery nie ma. :confused: Google Docs nie wiem czy działa, nie używam, natomiast konto Google Mail da się ustawić w opcjach systemu i będziesz miał kafelek Gmail w menu. :slight_smile: Otwiera się aplikacja do poczty, nie używa się przeglądarki (Przynajmniej w teorii powinno działać, WP7 obsługuje Gmail, ja natomiast nie mam konta i używam Hotmail, owy serwis działa bez problemu).

  2. Klawiatura ekranowa jest bardzo dobra. Niektórzy mówią, że najlepsza. :] Pisanie dłuższych tekstów nie jest męczące chociaż ja się często mylę. Da się to zrozumieć, bo to mój pierwszy dotykowiec i w dodatku mam go bardzo krótko.

  3. Skonfigurowałem konto na facebooku, dodały mi się automatycznie kontakty z facebooka i do nich przypisałem numery telefonów. Można oczywiście skopiować z karty sim.

  4. W Marketplace masz wiele różnych aplikacji. Gier jest bardzo dużo, jest kilka niezłych darmowych gier. :slight_smile: Większość płatnych gier ma triale. Jest nawet coś a’la Angry Birds tylko z Pandami i Ninja. :slight_smile: Aplikacji też jest wiele, niestety najciekawsze są płatne. Pocieszające jest to, że są tanie ale co z tego skoro nie możemy ich kupić. Do pulpitu zdalnego też coś jest. :stuck_out_tongue:

  5. Nie, aktualizacja nie wiąże się z utratą czegokolwiek. W telefonie wyświetla się okienko z informacją, że jest dostępny update. Podłączasz telefon do komputera, otwiera się Zune i wyskakuje okienko z updatem w którym masz dokładnie opisane co aktualizacja zmienia i wprowadza do systemu. Możesz oczywiście zrezygnować z aktualizacji. Miałem już trzy aktualizacje i wszystko dobrze działa. :slight_smile: (tzw. pre-NoDo 7389, NoDo 7390 i security 7392)

Pozdrawiam.

  1. Oczywiście o przeglądarkach z Flashem możemy na razie zapomnieć?

  2. Klawiatura dostosowywuje się do pozycji w jakiej jest ekran? I nie ma sposobów na dodanie polskich liter?

Korzystając z przeglądarki próbowałeś pisać na forach i ogólnie gdzieś w Internecie? Pytam ponieważ napisanie dłuższego wpisu za pomocą mojego telefonu z UHazardWeb w WM graniczy z cudem:)

  1. Fajnie tylko ja mam wielu znajomych którzy nie korzystają z Facebooka - znasz może jakiś inny sposób na przeniesienie kontaktów - np. przez Zune?

  2. I po aktualizacji ustawiałeś wszystko od początku? Można w ogóle zrobić jakiś backup tego telefonu?

:slight_smile: I prawidłowo - większość osób krytykuje ten system, choć nie miało w rękach nigdy telefonu z nim:-)

Google Docs nie używałem, jest Office przecież :wink: Gmail mobilny jest dość wygodny. Google Reader mobilny jest dość fajny także. Większość stron działa bardzo dobrze, nie spodziewałem się, że będzie tak dobrze. Mango ma jeszcze poprawić, bo aktualnie to się renderuje silnikiem IE7, który jest dość stary.

Jest program Polish Keyboard - można pisać na “upolszczonej” klawiaturze, a potem zrobić copy-paste tekstu dokądkolwiek (ew. od razu wysłać SMS-a czy e-maila). Sama klawiatura zwykła jest bardzo wygodna - choć wymaga przyzwyczajenia. O wiele lepszy komfort używania niż to coś, co było w Windows Mobile (standardowo).

Ja osobiście uploadowałem kontakty z Outlooka (zwykłego) na moje konto Hotmail przez Outlook Hotmail Connector. Zadziałało idealnie, nic się nie zgubiło, wszystko zadziałało. Podobnie przeniosłem też kalendarz w “chmurę”.

RDP jeszcze nie ma (chyba), raczej dopiero po Mango. Ogólnie na razie API jest dość ograniczone pod względem komunikacji z innymi usługami. Choć jest sporo aplikacji, coś do zdalnego sterowania komputerem na pewno widziałem, ale nie był to zdalny pulpit. Gier dużo jest, choć tylko niektóre naprawdę warte uwagi.

Tak… jeżeli kupujesz na Allegro i kupisz telefon brandowany (np ja - mam z T-Mobile.de) to jest problem - musiałem poczekać długo zanim zobaczyłem update do 7390 (NoDo) - dostałem na początku maja. Tak całkowicie różowo to z update nie jest (choć trzeba przyznać - poszło sprawnie, żadne dane się nie zgubiły).

Żeby nie było za różowo - mój telefon (też HTC Mozart swoją drogą) jest sobie ze wspomnianej niemieckiej sieci i ma tylko dwa języki - niemiecki i angielski (UK). Nikt nie wie czy bez większych problemów będzie można tam dorzucić język polski gdy się taki pojawi - obstawiam, że nie, bez flashowania.

Brakuje możliwości synchronizacji plików ze SkyDrive (będzie w Mango), brakuje widoku konwersacji w e-mailu (będzie w Mango), lista aplikacji staje się dość chaotyczna jeśli masz ich dużo (brakuje wyszukiwania jak w kontaktach), Mozart ma durne dotykowe przyciski (osobiście wolę fizyczne, bardzo często przypadkiem dotykam wyszukiwania), wbudowane wyszukiwanie leży w Polsce. W sumie nadal nie wiem jak wygląda sprawa kupowania aplikacji (darmowe działają bezproblemowo), aparat “gubi” ustawienia za każdym razem (mówią, że tak ma być, ale wkurza zwłaszcza, że ciągle jak chcę nagrać filmik muszę przestawiać rozdzielczość na 720p). No i diabelstwo bardzo lubi baterię zjadać (przesiadłem się z Nokii trzymającej 2 tygodnie i 4 dni to mało dla mnie trochę). Brakuje dobrej nawigacji. Polityka dla deweloperów jest słaba.

[dopisane po zobaczeniu nowego postu]

Tak.

Polish Keyboard - niezbyt wygodne, ale popatrz wyżej. Klawiatura się obraca, ale nie każda aplikacja to obsługuje (tak, Facebook, to o tobie!). Piszę długaśne SMS-y, jest dość przyjemnie.

Backup się robi sam przy update. Innej możliwości jeszcze nie ma (bez odblokowywania telefonu). Nic nie trzeba ustawiać, aktualizacja nic nie zmienia w ustawieniach użytkownika.

Rzeczywiscie, przyciski dotykowe w Mozarcie sa katastroficzne. Caly czas zdarza mi sie je wciskac podczas grania lub surfowania w sieci. Pod tym wzgledem LG E900 goruje bo ma fizyczne klawisze. Przepraszam za brak polskich znakow, poprawie jak dorwe kompa. :slight_smile:

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie kwestii technicznych telefonów z tym systemem

  1. Jak działają aparaty w tych telefonach? Jaka jest jakość zdjęć - porównywalna z tymi, które robią telefony z Androidem? Bo znalazłem w necie kilka osób, które narzekają na tym, że po tym jak przesiadły się ze starszego HTC HD2 odczuły mocny spadek jakości zdjęć jakie robią te telefony. U Was też występuje taki problem?

  2. Bateria - ile średnio wytrzymuje Wam telefon bez ładowania? Czy macie dokupione do niego drugie awaryjne baterie, czy korzystacie jedynie z tej fabrycznej?

  3. Czy do telefonu dołączony był zestaw słuchawkowy? Jeśli tak to jaka jest jakość dźwięku w nim? Czy mikron dobrze odbiera głos i jednocześnie zagłusza szumy?

  4. Czy wykorzystujecie telefon jako pendrive? Jeśli tak to czy np. zdjęcia zrobione aparatem możecie bez problemu skopiować na dowolny komputer?

  5. Jeśli chodzi o niezadowność - naprawdę ten system zalicza się do tych zupełnie niezadownych? Czy zdarza mu się czasem zawiesić, albo tak “zamulić”, że trzeba go zresetować aby dało się go normalnie używać?

I jeszcze jedno - czy są jakieś jeszcze jakieś rzeczy, które w tym telefonie się Wam nie podobają i które utrudniają Wam pracę z nim? Możecie powiedzieć jakie to rzeczy?

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

Dostawałem foty od HTC HD2 (chyba 5Mpix), robiłem swoim Andkiem (3Mpix) - po prostu są czytelne, rewelacji nie ma, to tylko telefon. Poza tym że 5Mpix>3Mpix i co za tym idzie wyrazistość jest lepsza to jakościowo chyba dość podobne (chodzi o kontrast, kolory, rozmycie). Na zoomie na Andku kiepsko z jakością, ale co zrobić.

Z zeznań znajomych - HTC HD2 od 6 godzin do 2 dni - wszystko zależy czy użytkujesz jak laptopa z włączonym wszystkim co się da, czy normalnie.

Wiesz co, musiał byś zajrzeć na fora np. HTC. Z tego co w jednej z recenzji na YT widziałem W7 mobilny uniemożliwia korzystanie HTC jako pendrive. Czy to “wina” telefonu czy systemu - nie pamiętam.

Znajomi mają odpowiedniki Task Killerów dla Androida (nie wiem jak to się tam nazywa) żeby zwalniać pamięć. Nie ma na W7 standardowo czegoś takiego jak zamykanie aplikacji (tak samo jak na Andku) co jest dla mnie paranoją. Przecież “ponoć przestarzały” Symbian to ma. Bezawaryjne systemy są jak bezawaryjne samochody (chyba nie muszę nic więcej pisać).

Resety - na Symbianie były w losowych momentach, na Androidzie musiałem 2x zrobić (zwiesiła się jakaś gra i decybelomierz) i sądzę że na W7 będzie podobnie jak na A - nie będzie lewego oprogramowania, nie będzie resetu.

ra-v ty mylisz Windows Mobile z Windows Phone…

Windows Mobile ma zainstalowany np. HTC HD2 i mój Touch Diamond2 - ale mi w tym wątku chodzi o zupełnie nowy system jakim jest Windos Phone…

HD2 to zupełnie inny telefon z poprzednim systemem… Ja jestem zaintersowany czymś nowszym z Windows Phone…

To wina systemu, zablokował to Microsoft… Ale jest sposób, żeby to ominąć, przez edycję rejestru w systemie - ale ja pytam, czy wtedy mogę chodzić normalnie po plikach w telefonie i kopiować je na dysk, czy jedynie kopiować nowe dane na telefon?

Pisałem o tak wyglądającym Systemie.

http://s2.blomedia.pl/simblog.pl/images/2010/04/Windows-Phone-7-Series.jpg

Własnie zainstalowanym na HD2 (natywnie chyba jest 6.5)

Ktoś sobie wgrał WP7 na HD2, żaden problem.

HD2 i WP7 to “samoróbka” - różne dziwne rzeczy mogą się stać. Zresztą sam HD2 miał problemy z aparatem (różowe plamy), poprawiali to firmware, więc może WP7 na HD2 ma inny firmware do aparatu, który coś pogarsza. Ale strzelam.

W Mozarcie jest niby te 8 Mpix i jak na telefon jest to ładne, ale np. Nokia N8 robi lepsze zdjęcia, a zwykły aparat fotograficzny jeszcze lepsze :wink:

Około 4 dni.

Chyba był. Nie używam, więc nie wiem.

Nawet jeżeli odblokujesz sobie w rejestrze możliwość przeglądania zawartości urządzenia, to i tak musisz na komputerze mieć Zune aby telefon wykryło. Więc nie działa jak pamięć masowa.

Nie używam, więc nie wiem jak to działa.

Zdarzyło mi się kilka razy przywieszenie telefonu na moment. Marketplace lubił mieć dziwne problemy (przestawał ładować strony i wyświetlał biały ekran), pomagał restart, ale mam wrażenie, że update to naprawił.

Ok dzięki za informacje - tylko ze względu na problemy jakie są w HTC HD7 - trzeszczący pomoć głośnik, problemy z aparatem, myk z ukrytym czytnikiem kart pamięci, mający skłonić użytkownika do zerwania gwarancji, zastanawiam się nad zakupem HTC 7 Trophy - co sądzicie o tym telefonie? Na Allegro można go kupić już za 800 złotych, co nie jest jakąś wygówaną ceną…

Cena jednak jest niska ze względu na to iż telefon został najprawdopodobniej kupiony w Anglii (świadczy o tym fakt dodawania do telefonu angielskiej ładowarki wraz z przejściówką) - sprzedawany jest jednak z 24 miesięczną gwarancją - zastanawia mnie jednak fakt, co w razie jego awarii? Gdzie mogę się zgłosić w celu jego ewentualnej naprawy?