[Windows phone] Producent - konsument

Witam,

jak się dowiedziałem ostatnio, chyba nie cały .NET jest w pełni zaimplementowany dla Windows Phone’a 7.1, a co za tym idzie, moje normalne możliwości z zakresu C# są mocno ograniczone. Tak np. dowiedziałem się, że kolejki blokującej i semaforów nie ma w tych przestrzeniach nazw, w których dokumentacja .NETowa mówi, że są…

(Chyba, że to wszystko da się jakoś zaimportować do projektu WP? jeśli tak to proszę dajcie znać!)

A więc mam do dyspozycji w zasadzie tylko mutexy (które działają tutaj jak ReentrantLocki w Javie, czyli że jak spróbuję w jednym wątku zaklepać sobie mutexa więcej niż jeden raz na raz, to niestety nic mnie nie zablokuje) i monitory i muszę jakoś przy ich pomocy rozwiązać problem producenta i konsumenta, gdzie producent produkuje dużo szybciej niż konsument zużywa (generalnie rozwiązanie na monitorach, gdzie producent czeka na konsumenta, aż ten zużyje każdy jeden produkt z osobna odpada). Najlepiej by to było zrobić na zasadzie kolejki blokującej, ale choć spędziłem nad tym 2 dni, to nie potrafię jej zaimplementować… pomocy?