Windows pierwszy ra nie przyjął klucza - aktywacja telefoniczna

Witam.

Od paru lat posiadam licencję na Vistę HP 64bit na mój pc. Przez te lata wykonałem kilka formatów (różne powody) i zawsze wszystko szło gładko.

Dziś świeżo po instalacji jak zwykle ręcznie chciałem wykonać aktywację systemu i… zdębiałem. Windows oznajmił, że z mojego klucza już ktoś korzysta. Zaproponował kilka opcji. Wykonałem telefon na bezpłatną infolinię Microsoftu. Po podanych wskazowkach system Windows aktywował się.

Chciałbym zapytać na jakiej zasadzie działa taka aktywacja? Czy moja Vista jest teraz w prawidłowy sposób aktywowana? Nie będę miał problemów z aktualizacjami Windows Update i czy system bedzie traktowany jako legalny? I czy teraz juz nic nie muszę więcej robić?

Może to głupie wątpliwości ale pierwszy raz zdarzyła mi się taka przygoda i telefon do MS i nie wiem czy wszystko jest tak jak być powinno.

prawdopodobnie przekroczyłeś limit aktywacji przez internet (bodajże 10 razy)

 

 

i wszystko jest legalne dalej możesz pobierać aktualizacje

Hm możliwe że tak. Co to dla mnie oznacza? Myślałem że Windowsa można sobie reinstalować tyle razy ile nam się podoba. Chyba nie zablokują mi klucza?

Hej,

Raczej nie zablokują, ale kolejne aktywacje będą musiały być robiono już przez telefon. Może warto pomyśleć o stworzeniu obrazu systemu już aktywowanego?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Już nie zamierzam robić formatów na tym blaszaku, prędzej kupię nowy komputer z nową licencją Windowsa ;p To był ostatni raz.

Chodzi mi tylko o to czy na tak aktywowanym systemie nie będę miał problemu z aktualizacjami, legalnością (programy typu wga) i czy system nie zrobi mi kiedyś psikusa że przy włączaniu komputera oznajmi że system się zdezaktywował itp. Czy pp prostu wszystko będzie po staremu?

wszystko będzie tak jak  to nazwałeś po staremu.

takie coś można wykonać :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/403521-kopia-aktywacji-systemu-windows-7-windows-8-i-office-2010/

 

 

wszystko jest ok :slight_smile: