Windows problem z bootowaniem

Witam, jakis czas temu zakupilem nowa plyte glowna msi b75ma-p45. Posiadam z nia taki problem, ze Gdy wchodze do biosu aby zbootowac system to operacje ta musze ppwtarzac za kazdym uruchomieniem komputera. Po wejacii w system wszystko ladnie chodzi bez zarzutu. I zeby wejsc do biosu musze odlaczyc wszystkie kabelki z plyty glownej oprocz zasilania procesora i calej plyty glownej.

Napisz to z polskimi znakami i tak troszkę bardziej to poukładaj. Co się dzieje gdy Windows się nie włącza? Jest czarny ekran? Kręcą się wentylatory? Jest jakiś beep kod?

Tak, gdy Windows się nie włącza jest czarny ekran i pomaga tylko restart biosu

A czy wentylatory się kręcą? Robiłeś format komputera po zmianie płyty głównej?

Tak

W sensie format dysku?

Tak jest. I co oznacza zdanie ,że gdy wchodzisz do biosu by zabootować Windowsa? Po co wchodzisz do tego biosu przecież Windows powinien bootować się sam.

Powinien ale jak już napisałem jest czarny ekran

Czyli tak podsumowując. System normalnie się włącza po czym po wyłączeniu ponowne uruchomienie jest niemożliwe gdyż występuje czarny ekran pomaga tylko reset biosu za pomocą wyjęcia bateryjki. Tak to wygląda?

Dokładnie tak

Czy po zresetowaniu biosu zmieniasz jakiekolwiek ustawienie?

Tak, aby bootowanie z dysku było na 1 miejscu i nic więcej

A zobacz co się stanie gdy tego nie zrobisz spróbuj odpalić z ustawień domyślnych. Wyjmij wszystkie inne nośniki. Nie wiem dlaczego ale mam takie przeczucie ,że Windows zmienia jakieś ustawienia monitora, masz możliwość podłączenia innego choćby telewizora? Ponawiam pytanie o format dysku robiłeś czy nie?

Nie robiłem formatu, spróbuję zrobić tak jak mówisz

Nie robienie formatu przy zmianie płyty głównej nie jest najlepszym pomysłem. Aż dziwne ,że u ciebie przeszło bo często kończy się bluscreenem i myślę ,że niestety chyba będzie konieczny.

Czyli mam przenieść swoje pliki na inny dysk i formatowac?

Poczekaj może ktoś będzie miał inne zdanie nie jestem wyrocznia ale wydaje mi się ,że to będzie konieczne . Jaki to Windows? Nie jestem pewien czy nie będzie potrzebny telefon do Microsoftu w celu aktywacji. Ale na spokojnie może ktoś ,będzie mieć inne zdanie na ten temat.

Windows 10

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change

Czyli jak to zrobię to powinno być dobrze?